Alkali kelimesi anlam olarak ph seviyesinin 7 ile 14 derecelik bir aralıkta olduğu değeri ifade etmektedir.  7 nötr seviyesi iken 14 değeri ise maksimum alkaliyi tanımlamaktadır.

Alkali su içerisinde yer alan ph değeri ise vücudumuz için hayati bir önem sahiptir. Vücut içerisinde görev yapmakta olan her organ, kendine has bir ph değere ihtiyaç duymaktadır. Bu değer sayesinde tüm sistemler kusursuz olarak çalışmaktadır. Zaten ph değerinin yetersiz olduğu bedenlerde ya çeşitli hastalıklar baş gösterir ya da aşırı yağlanma sonucu obezite gibi rahatsızlıklar gün yüzüne çıkmaktadır. Vücuttaki en ufak bir ph değer dengesi bozukluğu bizleri istenmeyen sonuçlara sürüklemektedir.

Alkali su, son dönemlerde oldukça ağızlarda dilden dile dolaşan ve kişilerin tercih ettiği özel bir sıvı olarak tüketilmektedir. Ph dengesini dengeleme açısından büyük bir öneme sahip olan alkali su, günlük su ihtiyacımız kadar gönül rahatlığı ile tüketilmelidir.

İçerisinde zengin mineral ve oksijen barındırmakta olan alkali su, vücudumuz için sayısız faydalar sağlamaktadır.

En önemli yanını ise bizleri sağlıklı çalışan bir vücuda kavuşturmaktadır. Vücudumuzun %70 i sudan oluşmaktadır. Bu suyun kalitesini alkali su sayesinde artırmayı başardığımız durumlarda artık bedeniniz fraklı çalışmaya başlar ve biz kendimizi hiç olmadığı kadar sağlıklı ve zinde hissedebiliriz.

Alkali Suyun Metabolizmaya Etkisi

En çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Tabii ki metabolizmaya oldukça etki etmektedir. Metabolizmanın da sağlıklı çalışmasını desteklemektedir. Yavaş çalışan metabolizmaların çok daha hızlı çalışmasını desteklemektedir

Kilo verme konusunda sıklıkla tüketilmekte olan alkali su, metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Sizlerde daha hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olabilmek için 2 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Sizlerde bir taşla iki kuş vurabilmek adına alkali suyu hayatınıza kolayca dâhil ederek kendiniz için çok özel Bir şeye imza atabilirsiniz. Düşünseniz her gün basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz su sayesinde cilt sorunlarınızdan fazla kilolarınızdan, mide ve romatizmalı ağrılardan kolayca kurtulabilir ve kendinizi hiç olmadığı kadar zinde hissedebilirsiniz.

Tüm bunlara sahip olabilmek için tabi ki de düzenli bir şekilde kullanmanızda büyük faydalar olmaktadır.

Hoşunuza gidebilir