Alkali su pH derecesi yüksek sudur. pH derecesi yüksek su tercih etmek insan sağlığı için faydalıdır. Peki alkali su içmek neden bu kadar önemli?

Alkali Su Vücuttaki Asidiği Dengeler

Vücudunuzun da pH derecesi olduğunu biliyor musunuz? Sağlıklı bir bedene sahip olmak ve vücudun eksiksiz çalışması için vücudunuzun pH değeri yüksek olmalıdır.

Tabi ki ince bir ayrıntı alkali su tercih etmenin önemi olduğu kadar aşırıya da kaçılmaması.

Alkali Su Tercih Etmek için 6 Sebep

  • Vücunuzu güçlendirir
  • Ödem atıcı ve kilo verirken destekleyici özellikleri vardır
  • Vücuttaki enerjiyi kontrol etmenizde size yardımcı olur
  • Konsantrasyon ve dikkat konusunda destekleyici bir görevi vardır
  • Organların iyi çalışmasında rol oynar
  • Yağ yakımında destekleyicidir

Alkali suyun en önemli özelliği vücuttaki toksinlerin atılmasında sizi desteklemesidir. Sağlıklı bir beden için zararlı toksinlerin vücuttan atılması son derece önemlidir. Vücuttaki asidik, alkali dengesini koruması bakımından da yukarıda belirttiğimiz gibi ayrı bir öneme sahiptir. Alkali su tercihi yaparken pH derecesi yüksek sular tercih etmeniz gerekmektedir. pH derecesi 7.0 ve üzeri olan sular alkali su olarak kabul edilmektedir.

İnsan yaşamında suyun önemi şüphesiz çok büyüktür. Günde en az iki litre su içmenin ne kadar önemli olduğunu uzmanlar vurguluyor. Ancak içtiğiniz suyun kaliteside son derece önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Kalitesiz ya da çeşme suları içmek doğru değil. Mineral bakımından zayıf sular sizin bağışıklık sisteminiz için sakıncalıdır. Alkali su ise bağışıklık sistemini doğrudan desteklediği gibi metabolizmayı da hızlandırır.

Hoşunuza gidebilir