İçme suyunun vücut için ne kadar önemli olabileceğini alkali su faydaları ortaya çıktıktan sonra bir kez daha görüldü. Alkali su bedeni temizlemekle başladığı faydalara toksinleri yok etme ile devam ederek vücudun pek çok alanında görev alır.

Alkali Su İçmenin Faydaları

Alkali su bünyesinde barındırdığı pH ile vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atarken içme suyuna karışmış olan yabancı maddeleri de vücuttan uzaklaştırır. Alkali su içmenin insan vücudu için önemi ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Mikro yapısından dolayı hücrelerde hidratasyon sağlar.
  • Antioksidan yapısından dolayı vücutta bulunan asit ve alkali dengesini korur.
  • Vücuttaki genç hücre sayısını artırarak cilt ve tüm sağlığın iyi durumda olmasını sağlar.
  • Vücutta bulunan negatif iyonlar erken yaşlanma ile hastalıklara neden olan serbest radikalleri vücuttan atar.
  • Bağışıklık sistemi güçlendirir.
  • Metabolizma hızını arttırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Bunların yanı sıra detoks özelliği ve moleküler yapısı ile diğer sulardan daha küçük bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı hücrelerin içine girerek hücrelerin bol miktarda su almasını sağlar. Bu şekilde cildin canlı ve genç durmasını sağlayıcı özelliğe sahiptir. Vücuttaki biyoelektriksel dengeyi sağlayarak vücudun 3 katı daha hızlı yenilenmesini ve enerji depolamasını sağlar.

Alkali Suyun İnsan Vücuduna Etkisi

İnsan vücudunda alkali suyun faydaları olduğu gibi vücudun kendisini koruması için uyarıcı bir yapısı da bulunur. Bundan dolayı vücuttaki herhangi bir yerde oluşan yaraların iltihaplanması ve hastalık kapmasını önler. Hazır satılan sular yüzey gerili yüksek, asidik ve oksitleyici yapıya sahip olarak gelir. Mineral yönünden oldukça fakir olan hazır sular güvenilmeyen firmalardan alınması durumunda tarım ilaçları ve ağır metaller içerebilir. Ayrıca musluk suyu aşağıdaki zararlı maddeleri bünyesinde barındırabilir;

  • Kimyasal atıklardan gelen zehirli bileşenler,
  • Filtrelerden kolayca geçebilen bakteriler,
  • Kaynağı çöp yığma alanlarına yakın olan yada bu alanlardan geçerken çöp suları ile birleşen sular AİDS hastalığına kadar varan tehlikeleri içerisinde barındırır.

Alkali su hazır satılan sulara göre bulunduğu ortamı yumuşatarak kendi yapısına dönmesini sağlar. Alkali su evde kolayca hazırlanabilen bir su olduğundan dolayı 1 çay kaşığı İngiliz karbonatını 1 bardak suya karıştırarak tüketebilirsiniz. Hazırlaması bu kadar kolay olan alkali suyun faydaları kısa zamanda vücutta etkisini göstermeye başlar.

Hoşunuza gidebilir