Hepimiz otel odalarımızdan dolayı hayal kırıklığı yaşamışızdır. Hiç bir otel odasının hayal ettiğiniz veya size pazarlandığı gibi çıkması imkan dahilinde olmuyor nedense.

Muhteşem olacağını sandığınız otel odası, otopark manzaralı, sigara kokulu, 1.katta köşe bir oda olarak karşınıza çıkıyor.

Altın ipucu: Size sunulan ilk odayı gördükten sonra mutlaka oda değişikliği isteyin. 

Çoğu zaman, size verilen ikinci oda (yeterince cesursanız üçüncü, dördüncü oda) ilk odadan çok daha iyi olacaktır.

Tanı basit:

Eğer size sunulan odadan memnun değilseniz farklı bir oda talep etmekle birşey kaybetmezsiniz.

İlk odadan çıkış yapıp doğruca resepsiyona gidin ve daha iyi bir oda istediğinizi söyleyin. Oteller genellikle ilk etapta seçtiğiniz fiyat aralığındaki en standart odayı size verme eğilimindedir.

Unutmayın – internetten ucuz oda aldıysanız sizi en ücra köşeye atacak olan bir sistemin kurbanı olmuş olma ihtimaliniz yüksek.

Oteller en iyi odalarını genelde özel müşterilerine veya şikayetçi müşterilerine saklarlar.  Bir yerden tanıdık geldi mi bu durum?  🙂

Sakın odayı görmeden değişiklik talep etmeyin. Önce odanın sorunlarına iyice bakın ve konunuza hakim olun. Unutmayın – ikna performansınız bir sonra gelecek odanın büyüklüğünü, konforunu ve kalitesini birebir etkiliyecektir.

Ve lütfen daha fazlasını isterken her zaman nazik davranın.

Not: Bu oda değiştirme yöntemleri butik otellerde bir işe yaramaz. Çünkü onlarda alanlar sınırlıdır ve değişikliğe pek izin verilmez. Ancak butik otellerde odaların çoğu belli bir kaliteye sahiptir zaten. Bu da değiştirme isteğinizi köreltir.

Hoşunuza gidebilir