Sabah yorgun uyanmak ve bütün gün halsiz hissetmek insanı çok rahatsız eder. Eğer siz de bu durumdan muzdaripseniz bu yazıyı daha da dikkatli okuyun.

Size sunacağımız bu karışım vücudunuzu tüm toksinlerden arındıracak, enerjiniz yükseltecek ve tüm gün süren bir tazelik hissi verecek.

Limon ve Zeytinyağı Karışımının Faydaları

Bu karışım limon ve zeytinyağından oluşuyor. Eski Yunan’da ve Roma’da dendiği gibi altın sıvı olan zeytinyağında bir çok sağlıklı yağ asidi bulunuyor ve kötü kolestrolü düşürüyor. Detoks için de birebirdir. Zeytinyağı herkesin tüketmesi gereken çok faydalı bir yağdır.

Limon ve Zeytinyağı Karışımının Faydaları

Limon en sağlıklı meyvelerden biridir. Birçok mineral, vitamin ve antioksidan içerir. C vitamini, B vitamini, potasyum, fosfor, protein ve karbonhidrat bunlardan bazılarıdır. Serbest radikallerle savaşan flavanoidler de limonda bulunur.

Peki bu iki süper güç birleşince neler olur? 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyunu karıştırıp içerseniz aşağıdaki rahatsızlıklardan kurtulursunuz.

1. Kabızlık

Limon ve zeytinyağı sindirimi sağlayan organlar için bir kayganlaştırıcı görevi görür. Karaciğer ve safra kesesine de iyi gelir. Antioksidandır ve sindirimi güçlendirirken detoks görevi de görür.

2. Kalp rahatsızlıkları

Zeytinyağındaki yağ asitleri tüm sağlığınıza iyi gelir ama kalbe özellikle iyi gelir. Kötü kolestrolü azaltır ve kan dolaşımını hızlandırır.

Limon ve Zeytinyağı Karışımı Harikalar Yaratıyor

3. Romatizma sorunları

Bu karışım iltihaplanmayı önler ve düzenli kullanıldığı zaman eklem ağrılarını da azaltır. Kahvaltıdan önce aç karnına için.

4. Karaciğer ve safra kesesi dengesi

Her sabah kahvaltıdan önce bu karışımı içmek safra kesesi taşı oluşumunu önler ve durdurur. Zeytinyağı ve limon suyu karışımına biraz da su ekleyin ve için. Kahvaltıdan 1 saat önce içerek detoks yaparsanız ve safra kesesi, karaciğer ve böbreklerdeki toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlarsınız.