Çok etkili olan bu yöntemi biliyor muydunuz – tüm vücuda ayaklar vasıtasıyla detoks yapmak? Ayaklarımızda önemli organlara bağlı olan enerji bölgeleri vardır.

Bu da demek oluyor ki toksinleri ayaklarınız vasıtasıyla atabilir ve tüm vücudunuzu temizleyebilirsiniz.

Detoks Yapmaya Ayaklardan Başlayın

Ayak Detox Bantları

Detoks yapmanızı sağlayan çok kolay bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken bandı yatmadan önce ayağınızın altına yapıştırmak. Sabah uyandığınızda bandı çıkarıyorsunuz, eğer bantlar kararmışsa bu demektir ki toksinleri attınız. Bu bantları internette ve eczanelerde bulabilirsiniz.

Ayak Detox Bantları

Iyonik Ayak Banyosu

İyonik ayak banyosu ile vücudunuzdaki tüm toksinleri atabilirsiniz. Elektrik akımı kullanarak kimyasal bir reaksiyon yaratır. Gözenekleri açmak için sıcak su kullanmak ve iltihaplanmayı gidermek için tuz kullanmak önemlidir. Ayaklarınız iyonları emer ve suyun rengi koyulaşınca detoks başarılı olmuş demektir.

Iyonik Ayak Banyosu

Evde deneyebileceğiniz bir kaç detoks banyosu önerisini de sizin paylaşmak istiyoruz.

1. Tuz Detoksu Banyosu

Malzemeler:
Deniz tuzu – 340 gr
Bitki özü yağı (zevkinize göre)
İngiliz tuzu – 340 gr
Karbonat – 680 gr

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri kaynayan suda eritin. Sonra küvete sıcak su doldurun, bu karışımla beraber elma sirkesini küvetteki suya koyun. Daha sonra tuz ve bitki özü yağını ekleyip yarım saat bekleyin. Bu banyodan sonra yorgun ya da güçsüz hissederseniz şaşırmayın. Bu tarif magnezyum seviyesini arttırır, ciltteki tahrişleri giderir ve vücudunuza detoks yapar.

2. Oksijen Detoksu Banyosu

Malzemeler:
Zencefil tozu – 1 yemek kaşığı
Hidrojen peroksit – 680 gr
Hazırlanışı:
Küvete sıcak su doldurun ve malzemeleri suya ekleyin. 30 dakika bu suda oturun ve rahatlayın. Bu banyo alerjiye ve tahrişlere iyi gelir. Aynı zamanda cildi pürüzsüz ve yumuşak yapar.

3. Kil Detoksu Banyosu

Malzemeler:
Bitki özü yağı (zevkinize göre)
Bentonit kil – 170 gr
İngiliz tuzu – 170 gr

Hazırlanışı:
İngiliz tuzunu ve bitki özü yağını sıcak suya koyun ve eritin. Azar azar sudan katarak kili karıştırın. Kili karıştırırken tahta kaşık ya da spatula kullanmanız çok önemli. Kesinlikle metal kullanmamalısınız. Daha sonra sıcak su dolu küvete kili ekleyin ve 20 dakika içinde oturun. Bu banyo magnezyum seviyesini arttırır ve aynı zamanda detoks yapar.

Hoşunuza gidebilir