İkili ilişkilerde bazı davranış biçimleri de ilişkinin yıpranmasına, hatta bitmesine yol açabiliyor. Çiftlerin çoğu zaman ilişkinin bitmesine neden olabilecek bazı hatalar yaptığını biliyoruz.

Herkes mutlu ve uzun soluklu bir ilişkiyi hal eder. Ancak mükemmel bir aşk hikayesi yaratmak her zaman mümkün olmuyor. Her ilişki kimi dönemlerde büyük çıkmazlara girip, krizlerle yüzleşmek zorunda kalabiliyor.

Burada önemli nokta ise ilişkinin tüm bu sorunların üstesinden gelip gelemeyeceği. İkili ilişkilerde sağlıklı bir süreç için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

1. İlişkide hapsolmayın

İlişkinin taraflarının arasındaki duygusal bağın güçlü olması günlük yaşantılarında yalnızca birbirlerine bağlı olmalarını gerektirmez. İlişkide taraflarının kendilerine özel alanlarının olması çok önemlidir. Hayatlar özel alan bırakılmadan, tamamıyla bütünleştirildiğinde iki taraftan en az birinin huzursuzluk hissetmesi çok muhtemeldir. İlişkide kriz yaratabilecek olan bu durum çözülmediği durumda sıkça kavgalara neden olup ilişkiyi yıpratır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir