Çamaşır makinesi çamaşırlarımızı temizliyor ancak bir süre sonra kendi iç temizliği yapılmazsa ortaya çıkan sonuç pek memnun edici olmayabilir.

Görünürde benim makinemin bir şeyi yok diyebilirsiniz. İçi beni dışı seni misali iç tarafta durum pek parlak olmayabilir.

Size kimyasal ürünler yerine doğal iki püf noktadan bahsedeceğiz böylelikle makinenizi doğal yollarla temizleyebilirsiniz.

1. Beyaz Sirke ile Temizlik

Deterjan bölümü en kolay kirlenen bölümlerden biri sık kullanıldığı içinde birçok toza ve kire açık durumda olabiliyor. Aynı şeyi yumuşatıcı bölümü içinde söyleyebiliriz. Makinenin içine geçeceğiz ama önce buradan başlamak lazım.

1 su bardağı beyaz sirke ve 1 litre suya ihtiyacımız var. Beyaz sirke marketlerde satılıyor ancak bulamadım diyenlere üzüm sirkesi de önerilebilir. Sıcak suya ihtiyaç var ama kayna suya değil. Suyu kaynatın biraz bekletin. Sonra sıcak suya beyaz sirkeyi ekleyin. Makinenin ilgili bölümü çıkarın ve önce bir bezle silin. Sonra bu karışımı dökün ve biraz bekleyin. 10 dakika sonra durulayıp yerine koyabilirsiniz.

Benim makine son model çıkmıyor diyenler ise yarım bardak suya yarım litre beyaz sirke ekleyip aynı işlemi çıkarmadan yapabilirler.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir