zerdeçal her zaman karabiberle kullanılmalı

Yüzyıllardır her derde deva olması ile bilinen zerdeçalın faydasını kat kat artırmak adına bazı püf noktalarından yararlanmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Herkesin bildiği gibi zerdeçal antioksidan, anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliği bulunan bir bitki türüdür. Ancak tüm bunların yanı sıra içeriğinde bulunan curcumin maddesinden dolayı tüm bu özelliklerin biyo yararlılığını düşürmektedir.

Zerdeçalın etkisini artırmak ve bu özelliklerin bastırılmasını önlemek adına zerdeçalı karabiber ile birlikte kullanmak gerekiyor.

1. Zerdeçal Karabiber Uyumu

Zerdeçalın etkisini artırmak ve maksimum fayda sağlamak için zerdeçalı karabiber ile birlikte kullanmanız için birçok neden var;

Zerdeçalın anti-inflamatuar özelliği özellikle romatizma ağrıları başta olmak üzere birçok ağrıya iyi geliyor. Eğer ağrılarınız kronikse ve çok şiddetliyse bu durumda zerdeçala mutlaka karabiber ekleyerek tüketmeyi denemelisiniz. Çünkü karabiber içinde yer alan piperin isimli madde bir anti-ağrı reaksiyonu başlatarak hücresel reseptörleri uyararak en şiddetli ağrıların bile öne geçiyor.

Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir