Karbonhidrat oranının yüksek olması nedeniyle pek tavsiye edilmeyen popüler diyetler (keto diyeti) olsa da elmanın kilo vermenize yardımcı olamayacağı inancı tamamen yanlıştır.

Elma yiyebileceğiniz en sağlıklı besinlerden biridir ve kesinlikle sağlıklı beslenme planınızın düzenli bir parçası haline gelmelidir.

Elmalar oldukça besleyicidir ve kilo vermek isteyenlerin listesine giren birkaç meyveden biridir. Kısaca elmanın faydalarına bakacak olursak hem sağlığınızı koruyacak hem de kilo vermenize yardımcı olacak bir besindir.

1. Elma sizi doyurur

Kilo vermenin ana sırrını bilmek ister misiniz? Her şey kendini tok hissettirmekle ilgilidir. Bu, uğraşmanız gereken bir şey gibi görünmeyebilir, ancak doğru! Vücudunuzu daha düşük kalorili yağlar, proteinler, kompleks karbonhidratlar ve lif bakımından zengin yiyeceklerle doğru şekilde doldurmak sizi saatlerce tok hissetmenizi sağlayacaktır. Elmalar kolayca bu yeme tarzına düşerler.

Elmalar lif, antioksidanlar açısından yüksek ve düşük kalorilidir, bu onu doyurucu bir atıştırmalık yapar ve kilo vermek için mükemmeldir. Mümkün olduğunda organik elma tüketmeye ve elmayı kabuğu ile birlikte yemeye çalışın.