Birçok insan kemik ağrısının olmadığını ağrının eklemden geldiğini düşünür, ancak kemik ağrısı gerçektir ve çok acı verici olabilir.

Yaşlanmanın yanı sıra vücudumuza iyi bakmazsak ileride birçok sağlık sorunu ile karşılaşabiliriz. Sizlere yaşlanmayı yavaşlatan, görme yetinizi ve hafızanızı geliştirirken kemik ağrılarınıza da iyi gelen gıdalar önereceğiz.

Bunları beslenmenize ekleyerek ağrısız ve sağlıklı yaşama sahip olabilirsiniz.

Pancar

Pancar, kan dolaşımını düzenleyen antioksidanlar ve C vitamini açısından çok zengindir. Ayrıca içerisindeki flavonoidler ile kanser önleyici etkisi bulunur.

Domates

Domates likopen açısından zengindir. Beyni korur ve hafızanızı güçlendirir.

Havuç

Havuç bir ameliyat sonrası tedavi için müthiştir. Havuçta sayısız vitamin ve mineral bulunur. Ayrıca anksiyeteyi de hafifletir. Bilim adamlarına göre, içerdiği beta karoten sayesinde göz hücrelerinin erken yaşlanmasını engeller, katarakt ve gece körlüğü riskini azaltır.

Fıstık

Fıstık kan damarlarını güçlendirmek için birebirdir ve her gün yenmelidir. İçerdiği Omega 3 sayesinde beyin damarlarını güçlendirir. Ayrıca oksijen döngüsünü de yükselterek vücudu daha da iyileştirir.

Elma

Elmada bolca olan lifler sindirim ve beyin fonksiyonlarınızın doğru çalışmasını sağlayacaktır.

Biberiye

Bir dal biberiye hafıza ve konsantrasyonunuzu %80 oranında arttıracaktır.

Avokado

Avakadoda beyne ve genel sağlığa iyi gelen sayısız madde bulunur.

Sağlığınızı arttırmak için müthiş bir tarif:

Gerekenler

  • 1 bardak su
  • 1 pancar
  • 1 orta boy havuç
  • 1 orta boy elma
  • 4 buz küpü

Hazırlanışı

Önce sebzeleri yıkayın. Sonra hepsini küçük parçalara bölüp blenderda karıştırın. Bu karışımı kahvaltıda taze taze içmek hem sindirim sisteminize hem de genel vücudunuza iyi gelecektir. Ayrıca bu yöntem hem kemik ve eklem ağrılarına iyi gelecek hem de hafızanızı ve odaklanmanızı da geliştirecektir. Tabi bu iyi bir çare olsa da her türlü ağrı için doktorunuzla da görüşmeniz gerekir.

Hoşunuza gidebilir