Dünya ekonomisinin en büyük ülkelerinden Almanya diyebiliriz, ve İstanbul Almanya uçuş saatleri de bu nedenle oldukça önemlidir. Özellikle otomotiv sanayisinde önemli bir konuma sahiptir. Nüfus olarak da 90 milyonu aşkın bir ülke durumundadır. Özellikle Türklerin yoğun bir şekilde yaşadığı ülkeler arasında yer almaktadır. Tarihi, kültürü, turistlik yerleri ve teknolojisi ile Almanya görülmeye değer bir yerdir.

İstanbul gibi büyük şehirlerden Almanya’ya giden yolcu sayısı çok fazladır. Ve sizlerde Bilet satış noktaları bularak biletlerinizi satın alabilirsiniz. Gerek gurbetçilerimizin seyehatleri, gerek onları ziyarete giden vatandaşlarımız, gerekse de iş için Almanya’ya giden her yıl milyonlarca insanımız bulunmaktadır. Biz de İstanbul’dan Almanya’ya firmalarımızın uçuş saatleri üzerine sizler için araştırma yaptık.

İstanbul’dan Almanya’nın farklı şehirlerine uçuşlar düzenlenmektedir. İstanbul bilet satış yerlerini bularak kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu alanda THY en fazla sefer düzenleyen firmamızdır. İstanbul üzerinden Berlin, Bremen, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Karlsruhe, Köln, Leipzig ve Münih gibi şehirlere uçuşlar düzenlenmektedir.

İstanbul’dan Almanya’ya yapılan seferler yaklaşık 2 saat 40 dakika sürmektedir. Münih’e direk seferler mevcuttur. İlk sefer sabah 08:10’da yapılmaktadır. 12:50 ve 16:55 saatlerinde de 2 ayrı sefer daha mevcuttur. Bunun yanında hafta sonları ve özel günlerde ek seferler düzenlenebilmektedir.

Ankara da uçuşlar Berlin’e daha seyrek olabilmektedir. Ve Ankara bilet satış noktalarını bularak seferleri sorgulayabilirsiniz. İstanbul’dan Berlin’e yapılan sefer sayıları ise daha fazladır. Direk ve aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Direk seferler sabah 09:10’da başlamaktadır. Günde 5 farklı direk sefer bulunmaktadır. Bunun yanında Ankara aktarmalı yapılan çok sayıda Berlin uçuşu THY’de sizleri beklemektedir.

Almanya’ya uçuşların önemli bir bölümü de Frankfurt’a yapılmaktadır. Bu şehre seferler 09:15’de başlamakta ve sonuncusu 20:45’de olmak üzere 4 ayrı direk uçuş bulunmaktadır. Ankara üzerinden aktarmalı yapılan yine çok sayıda Frankfurt uçuşu vardır.

Almanya’nın önemli şehirleri arasında yer alan Köln için de İstanbul’dan direk ve aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Bu uçuşların ilki sabah 09:40’da yapılmaktadır. Gün içerisinde 3 farklı uçuş vardır ve bu uçuşlar direk Köln’e yapılmaktadır.

Görüldüğü gibi firmaların Almanya’ya olan uçuşları oldukça fazladır. Alternatifler çok geniştir. Dilediğiniz saatte uçuş gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu uçuşlar için biletlerinizi önceden almanız durumunda uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Kampanya dönemlerini takip etmeniz durumunda da avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Ekonomi sınıfı uçuşlarda kampanya dönemlerinde çok uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Hoşunuza gidebilir