Eğer yarın bir işiniz yoksa ve geceyi keyfili birşeyler yaparak değerlendirmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Günümüzde teknoloji ile çok iç içeyiz. Bu durum ister istemez bir anda meydana geldi, telefonumuz, bilgisayarımız, internet ve fazlası. Etrafımız teknoloji ile sarılmış durumda. Hani nerede o buram buram kokan kitaplar, hani sonsuz hayal gücümüzle destan yazdığımız o müthiş kitap serileri.

Sizler için hem etrafınızı saran teknolojiden uzak kalıp kafanızı dinleyebileceğiniz hem de sizi o eski efsane günlere geri götürecek 3 efsane kitap serisi.

1. Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi)

Kısa adıyla LOTR tartışmasız dünya kitap tarihinin en iyi kitaplarından bir tanesi. Tolkien, sadece bir evren yaratmakla kalmadı, peşi sıra gelen tüm yazarlara bir şekilde ilham kaynağı oldu. Ayrıca filmi de dünyanın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Filmde olmayan detayları öğrenmek ve LOTR evrenine kendi hayal gücünüzle bakmak için bu kitabı mutlaka okumalısınız. Ayrıca teknolojiden uzak kalmanızı sağlayacak müthiş bağlayıcı bir kitap serisi karşınızda.

2. Game of Thrones (Taht Oyunları)

Kitabın yazarı George Martin RR, Tolkien hayranı olması sayesinde neredeyse Tolkien evreni kadar iyi bir evren yaratmayı başarmıştır. İçindeki kahramanlık yapısı yerine herkesin her an ölebileceğini ispatlayan müthiş bir yapım olan GoT, ününü diziyle kazanmış olsa da GoT kitapları çok daha büyük bir evreni içinde barındırıyor.

3. Harry Potter

Büyü dünyasını bize sevdiren JK Rowling’in müthiş kaliteli kitabı olan Harry Potter bize genç bir büyücünün kaderinin kahraman olmak yolunda nasıl değiştiğini anlatıyor. Diğer iki kitap serisine göre biraz daha arka planda sayılabilecek bir kitap serisi olsa da bu seriye başladığınızda elinizden bırakamayacak, bir nefeste bitireceksiniz.

Hoşunuza gidebilir