Woman smile

Yağ çekme veya “gundusha” veya “kavala”, toksinleri vücuttan temizleyen, oral ve genel sağlığı destekleyen eski bir Ayurvedik dental tekniktir.

Bu yöntem boş mideye ağızda bir çorba kaşığı yağın 15-20 dakika dolaştırılması ile yapılır.

Kötü Koku, Plak, Tartar ve Tehlikelerinden Bu Karışımla Kurtulun

Çeşitli sağlık sorunlarının tedavisine yardımcı olması nedeniyle, günümüzde uzmanlar bu yöntemi sağlık problemlerini doğal şekilde çözmek için güvenli bir yol olarak öneriyor.

Yağ çekmek diş etlerinize detoks yapar, dişleri güçlendirir ve korur, aynı zamanda dişleri beyazlatır ve güzel bir beyazlık sağlar. Ağız boşluğunda oluşabilecek enfeksiyonları önler ve bakterilerle savaşır.

Üstelik bu teknik, baş ağrısı, cilt sorunları, artrit, astım, enfeksiyonlar, hormonal dengesizlik gibi durumlarda da yararlıdır. Bu ucuz tedavi size sayısız faydalar sağlar ve yan etkisi yoktur.

Yağlar söz konusu olduğunda, kullanabileceğiniz en sağlıklı yağ olan hindistan cevizi yağını kullanmanızı öneririz. Bu yağ dişlerinize oluşacak faydayı artıracaktır.

Aşağıdaki maddeler hindistan cevizi yağı ile yapılan işlemin diş sağlığına faydalarını gösteriyor:

-Dişleri beyazlatır
-Tüm ağız boşluğuna olumlu etkisi vardır
-Bakteri ve dişeti enfeksiyonları ile savaşır
-Plak oluşumunu engeller
-Boşlukları önler

Tüm prosedür ise şu şekilde:

Sabah kalktığınız da iki çay kaşığı katı organik hindistan cevizi yağını ağzınıza alın. Yağın erimesini bekleyin ve ağzınızda 20 dakika tutun.

Diş eti ve diğer diş sorunlarını da çözmek için öğünlerden önce bu işlemi tekrarlayın.

Bu sürede yağ, plak ve bakterileri yok edebilecek ancak vücut toksinleri yeniden absorbe edecek zamana sahip olmayacaktır. Ardından tükürün ve tüm bakteri ve toksinleri ağızdan atarak kurtulun.

Ilık su ile duruladıktan sonra herzamanki gibi dişlerinizi fırçalayın.

Aşağıdaki videoda tekniğin uygulanışını görebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir