Hayat sigortası nedir?” sorusuna en etkili yanıtı Cigna Finans veriyor. Hayat sigortası size hangi avantajları sağlar, poliçe neleri kapsar merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı burada!

QNB Finansbank iştiraki olan Cigna Finans, dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Bireysel ve kurumsal alanda farklı sigorta poliçelerine imza atan Cigna Finans, her türlü rizikoya karşı tüm bireyleri korumaya ve bireysel emeklilik sözleşmeleri ile de finansal geleceklerini güvence altına almayı hedefliyor. Benim Seçimim Hayat Sigortası, Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası ve Uzun Süreli Hayat Sigortası ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına almanızı sağlıyor. Siz de hayat sigortası yaptırmak istiyor ancak hayat sigortası nedir, nasıl yapılır, hangisini seçmeliyim diyorsanız doğru yerdesiniz… Şimdi gelin “Hayat sigortası nedir” konusuna derinlemesine göz gezdirelim…

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası nedir? sorusunun yanıtını kısaca şu şekilde açıklayabiliriz: “Beklenmedik olumsuz durumlarda kişilere finansal destek sağlayan sigorta poliçesidir.” Tıpkı diğer sigortalar gibi hayat sigortası da güvende olmanız için size gerekli desteği sağlar. Öyle ki yaşamınız boyunca beklenmedik pek çok durumda karşılaşma olasılığınız mevcut. Yaşamı etkileyecek rizikolara ya da her türlü kötü sürprizlere karşı hazırlıklı olmayı sağlayan yaşam sigortası, karşılaşılan her türlü olumsuz durumlarda kişilere maddi olarak destek sunar. Bu durumlar vefat, sakatlık, kaza, tehlikeli hastalıklar gibi negatif olgulardır.

“Hayat sigortası nedir?sorusunun dışında “ne değildir?” de cevaplanması gereken önemli bir sorudur. Hayat sigortaları başınıza gelme ihtimali olan olumsuz durumları engellemez. Sadece gerçekleşen bu durumların size ve hayatınıza olan olumsuz etkilerini en aza indirger. Hayat sigortası ürünleri, başınıza gelen olumsuz olayların gerçekleşmesinden sonra satın alınamayacağı için, herkesin bu planlamayı önceden yapması ve bir hayat sigortası edinmesi gerekir.

Hayat Sigortası Hangi Durumlarda Avantaj Sağlar?

Vefat ve tehlikeli hastalıklar gibi riskler karşısında hem sizi hem de sizin belirleyeceğiniz kişileri finansal olarak koruyan poliçeler “hayat sigortası nedir?” sorusunu yanıtlar. Hayat sigortası poliçenizi belirlediğiniz risklere göre düzenlediğinizde, bu risklerden biri sizin ya da bir yakınınızın başına geldiğinde sigorta size gerekli tazminatı öder ve maddi bir güçlük yaşamanızı önler. Cigna Finans aracılığıyla bir hayat sigortası edinmek istediğiniz zaman sigorta poliçenizi ister senelik olarak alıp her yıl yeniletebilir, isterseniz de uzun süreli satın alarak birçok indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. Ödeme periyodunuzu kendi cebinize uygun olarak planlayabilir, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak düzenleyebilirsiniz. Cigna Finans Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası, Benim Seçimim Hayat Sigortası ve Uzun Süreli Hayat Sigortası olmak üzere size üç adet hayat sigortası ürünü sunar.

Uzun Süreli Hayat Sigortası Nedir?

Cigna Finans’ın Uzun Süreli Hayat Sigortası ile hem sizin hem de sevdiklerinizin yaşam standartları koruma altına alınır. Bu sigorta ile vefat durumunda ailenize/sevdiklerinize toplu ödeme yapılır. Kaza, sakatlık durumlarında maddi güvenceniz olur ve bu desteği ayrıca fatura, kira, kredi gibi masraflarınızda kullanabilirsiniz.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası Nedir?

Cigna Finans’ın bu sigortası cilt kanseri hariç tüm kanserleri ilk fazından itibaren kapsar ve Türkiye’de ilktir. Kansere yakalanmanız durumunda toplu para alır, tedavi masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanında, satın alınan her poliçe için Türk Kanser Derneği’ne 5 TL’lik bağış yapılır.

Benim Seçimim Hayat Sigortası Nedir?

Bu sigortayı tercih ettiğinizde ihtiyaçlarınızı kendinize göre belirlersiniz. Cigna Finans’ın dokuz farklı teminat seçeneğinden istediğinizi seçerek teminat kapsamına alabilirsiniz.

Aklınızdaki “Hayat sigortası nedir?” sorusunu yanıtlayıp kendinize uygun bir Cigna Finans ürünü edinerek, bir yandan beklenmeyen durumlara karşı kendinizi, sevdiklerinizi veya çalışanlarınızı korurken; bir yandan da prim ödemelerinizde vergi avantajından da faydalanabilirsiniz. Hayat sigortası nedir? Hayat sigortası iadesi nasıl yapılır? Hayat sigortası teminatları nelerdir? sorularının ayrıntılı cevabını öğrenmek için Cigna Finans’ı ziyaret edebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir