Yeni anne olmak stresli bir durumdur özellikle ilk defa başınıza geliyorsa. Sürekli, doğru mu yapıyorum diye endişe duyarsınız.

Ve her şeyi belki Google’dan bile tekrar tekrar araştırıyorsunuz. Ancak akıllı telefonlar da hayatınız kurtarabilir. Hem kucağınızda bebekle bir elinizde telefon tutmak daha kolay ve pratiktir hem de annelikle ilgili uygulamalar hayatınızı kolaylaştırır. Bu uygulamalar hangileri mi?

Yeni Anneler İçin Kullanışlı 5 Uygulama

Which Breast

Emziren anneler için basit ve kullanması kolay bir uygulama. Bu uygulama sayesinde emzirme sürecinizi takip edebiliyor, en son hangi tarafı kullanmıştınız hiçbir zaman unutmuyorsunuz. Ücretsiz olan bu uygulama sadece Android üzerinde mevcut ancak benzer uygulamalar iOS’de de var. Biberonla besleme için de benzer uygulamalar bulunuyor.

mydlink Baby Camera Monitor

Bu uygulama sayesinde bebeğinizi internet bağlantısı olan her yerden izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz ancak bir kamera satın almanız gerekiyor. Android ve iOS’de olan uygulama bebeğinizi görüntüleyebilmek adına çok işinize yarayacak.

Relax and Sleep

İnternette “Neden bebeğim uyumuyor?” sorusunu sıkça arayanlardansanız ve genellikle de “beyaz gürültü kullanın” cevabını alıyorsanız, bu uygulama tam size göre. Bu uygulama sayesinde “beyaz gürültü” DJ’i haline gelip farklı birçok sesi karıştırıp bebeğinizin uyuması için en uygun olanı bulabilirsiniz. Kamp ateşi, okyanus sesi, kurt şarkısı, fırtına gibi. Ücretsiz olan bu uygulama da sadece Android’de yer alıyor ancak benzer uygulamaları iOS’de bulabilirsiniz.

The Wonder Weeks

O 4 aylık korkunç uyku gerilemesi sürecinden endişeliyseniz bu uygulama size göre. Bu uygulama annelik sürecini iyi yönetebilmeniz için çok yardımcı olabilir, sizi telaşlı dönemler geldiğinde uyarır ve mental olarak kendinizi kontrol etmenizi sağlar. Bebeğiniz sizi sevmediği için ya da siz korkunç biri olduğunuz için ağlamaz, o da hayata alışma sürecinden geçtiği için ağlar bunu unutmayın. Bu uygulama size bu süreci en iyi şekilde geçirmeniz için ipuçları verir.

Ücretli olan tek uygulamadır. Hem Android’de hem de iOS’te bulunmaktadır.

Netflix

Annelik uygulaması deyince Netflix biraz alakası gibi görünebilir ama tam aksine! Gecenin 3’ünde bebeğinizi emzirirken kitap okumak mı daha kolaydır yoksa en sevdiğiniz dizinin bir kaç bölümünü cep telefonunuzdan seyretmek mi? Önemli bir televizyon ağı olan Netflix ister kendiniz ister bebeğiniz için birçok program ve bilgiyi bulabileceğiniz bir sistem. Bebeğiniz büyüdüğünde de kullanmaya devam edebileceğiniz bir uygulamadır.

Netflix uygulamasını indirmek ücretsizdir fakat seyretmek için abonelik ücreti ödemeniz gerekmektedir. Hem Android hem de iOS’te mevcuttur.

Hoşunuza gidebilir