Bir araştırma, ilişkisinde yaş farkı olan kadınların daha mutlu olduklarını öne çıkardı.

Eşin olgunluğu, bu birlikteliklerin başarısı için zaten iyi bilinen bir faktör olsa da, mutlu bir evliliğin başka nedenleri de vardır.

Çiftler arasında büyük bir yaş farkına sahip olmanın diğer avantajlarını araştırdık. Yaş farkı olan birliktelikler neden daha mutlu göz atalım.

1. İkisi de ne istediklerini biliyorlar

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde farklı amaçlar peşinde koşabilirler. Aile sahibi olmaya hazır bazı genç kadınlar ve hala çocuk sahibi olmak isteyebilecek yaşlı erkekler var.

Bu durumda, daha yaşlı-genç eşleştirmesi “iyi bir yatırımdır ”. Aile kurmayı hedefleyen bir kadın, daha deneyimli bir erkeğin sağlayabileceği olgunluk ve istikrarı arıyor olabilirken, çocuk sahibi olmak isteyen yaşlı bir erkek, üreme açısından uygun birini arıyor olabilir.

Karısının kocadan daha yaşlı olduğu çiftler için bir avantaj, kadının hayatta ne istediğinden zaten emin olmasıdır. Bu, ondan karışık mesajlar alma şansının daha az olduğu ve adamın tam olarak nerede durduğunu bileceği anlamına gelir. Yaşlı kadınlar da sorunlarla daha mantıklı ve adil bir şekilde başa çıkma eğilimindedir.

2. Yaşlı eşler, genç eşlerinin neye ihtiyacı olduğunu anlarlar.

Yaşlı biriyle evlenmek, yapmak istediğiniz şeyler için daha fazla alan anlamına gelebilir. Onlar da bir zamanlar gençti, bu yüzden hobileriniz veya ilgi alanlarınız için biraz zaman ayırmanız gerekiyorsa daha anlayışlı olma eğilimindedirler.

Sürekli bunlar için tartışmazlar. İlişkide bunlar zaman ayırmak çok daha kolay olacaktır.

3. Evlilikleri bilgelik ve enerjinin bir bileşimine sahiptir.

Farklı olgunluk seviyelerine sahip olmak, çiftler için tamamlayıcı bakış açıları sağlıyorsa sağlıklı olabilir. Bir kadın, partneriyle aralarındaki 15 yaş farkının ilişkilerine nasıl yansıdığını anlatıyor ve farklı yaşam evrelerinde oldukları için müzakere söz konusu olduğunda masaya farklı şeyler getirdiklerini söylüyor.

Ve yaşlı eş bilgelik sağlarken, genç olan bir gençlik pınarı gibi davranarak ilişkiye özel bir şeyler katabilir.

4. Aralarında bir sürü heyecan verici fikir alışverişi var.

Farklı kültürel zamanlarda büyümek, birbirimizle paylaşacak çok hikayemiz olduğu anlamına gelir. Kendisinden 12 yaş büyük bir erkekle çıkan bir kadının dediği gibi, ikisi de ilişkiden çok şey öğreniyor : “Ona kamp yapmayı öğrettim ve ilk evimi almaya çalıştığımdan beri bana finansal şeyleri öğretiyor. Her iki şekilde de faydalıdır!” Online Flört Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

5. İlişki daha hızlı hareket eder.

Bazı yaş endişeleri nedeniyle, genç-yaşlı bir çift, ilişki hedeflerinde daha agresif hale gelebilir. Bir eş, kocası kendisinden 11 yaş büyük olduğu için “zamanla yarıştıklarını” ve bu nedenle, muhtemelen onun yaşında biriyle evlendiğinde sahip olabileceğinden çok daha erken bir aileye sahip olmaya başladıklarını paylaşıyor.

6. İlişkiyi yürütmek için daha çok çaba harcarlar.

Uzmanlara göre, bu çiftler, damgalanma, sosyal onaylanmama veya aile ve akranlardan destek alamama gibi çeşitli zorluklarla karşı karşıya.

Farklı kariyer yolları ve sağlık endişeleri de bağlantılarını etkileyebilecek faktörlerdir. Bu şeyler onları ilişkinin başlarında zorlu engelleri aşmaya zorlar ve sonuç olarak güçlü bir temel bağlılık oluşturabilirler. Hayatınızdan Kesinlikle Uzak Tutmanız Gereken İnsan Tipleri

Günün sonunda, aşk aşktır. İlişki güven, bağlılık ve saygı üzerine kurulu olduğu sürece, yaştan bağımsız olarak evlilik muhtemelen başarılı olacaktır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir