Saç boyasını akıtmak için doğru yöntemi uygulamak gerekir. Bazen saç bakımda bu yönteme başvurulmaktadır. Nasıl yapacağınızı öğrenin.

Kimyasal ürünlerle saç boyası akıtılmaya çalışmanız saçınıza zarar verebilir. Saç boyasını akıtmanız için doğal bir yöntem var.

Karbonat, saç boyasını akıtmak ve eski haline döndürmek için kullanılan doğal bir kaynaktır. Aynı zamanda kabartma tozu da aynı şekilde kullanılırsa saç renginizi açmada yardımcı olabilmektedir.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat Nasıl Kullanılır?

Karbonatı saça uygulaması son derece basittir. Bu bahsedeceğiniz yöntem ile istemediğiniz saç boyasını akıtmak için ihtiyacınız olan malzemeleri söylemek gerekirse; karbonat, kepeğe karşı etkili doğal bir şampuan, saçınıza uygun bir saç kremi, kaşık ve derin bir kasedir.

Tüm malzemelerimizi hazırladıktan sonra, ilk olarak kepek önleyici doğal şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayın. Kepek önleyici doğal şampuan kullanılmasının sebebi içinde bulunan yüksek pH seviyesine sahip olmasıdır. Bunun da saçınızdaki boyayı akıtmaya, tutunmuş boyanın daha çabuk çözünmesine yardımcı olacağıdır.

Eşit miktarda doğal şampuan ve kabartma tozunu derin bir kâsenin içine koyun. Kaşık yardımı ile iyice macun kıvamını alana kadar karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saç diplerinden başlanarak saça iyice yedirin. Bunu yaparken saçlarınızı bölümlere ayırarak tüm saça uyguladığınızdan emin olun. Saçınıza iyice masaj yaparak karışımı her yere yedirin.

Hazırlamış olduğunuz karbonat karışımını 5 -10 dakika kadar saçta bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ise saçın iyice durulanması ve tüm karışımın saçtan ayrılması gerekmektedir. Bunun için kepek önleyici organik şampuanı tekrar kullanabilirsiniz. Ancak bu kez birkaç dakika saçınızda bekleterek, iyice etki etmesini sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra bol su ile iyice durulanmalıdır.

Bu şekilde hazırladığınız doğal bir çözüm olan karbonat yardımı ile saç boyası akıtma işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Uygulaması oldukça basit ve zaman kaybına yol açmayacak olan bu yöntem sayesinde kimyasal içerikli ürünlere maruz kalmazsınız. Ayrıca pahalı yöntemlere yönelmeden oldukça ucuz olan bu yöntem ile saçınızdaki istenmeyen boyayı akıtarak o boyadan kurtulmuş olursunuz.