Gezmekten zevk alınacak yerlerden biri haline gelen Porto Rico’da gezilecek en ideal 5 yer ülkenin tatil için en sakin yerlerinden biri olmaktadır.

Porto Rico’da gezilecek en ideal 5 yer sayesinde ülkeyi daha yakından tanımak ve huzurlu bir tatil geçirmek mümkün olacaktır. Porto Rico birbirinden farklı ve canlı ren tonları ile boyanmış evleri, harika plajları ve son derece cana yakın insanları ile sıcak, samimi bir havaya sahip olmaktadır. Kuzey Amerika seyahatlerinin gözde yerlerinden biri olan ülke Büyük Antillerin en küçük adasıdır.

Christopher Colombus keşif yapmadan önce Taino yerlilerin yaşadığı ülkenin şimdiki nüfusunun büyük bir bölümü İspanyollardan meydana gelen bir ülkedir. Deniz, kum ve güneş turizm bakımından ülkeye gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Dinlenmek ve eğlenceli bir tatil yapmak için son derece ideal bir yer olması her geçen gün daha popüler olmasına neden olmaktadır. Bunların yanı sıra Porto Rico sokaklarında yer alan otomobil trafiği fazla görünse bile bu ülkede kilometrekareye düşen araç sayesinde dünyada ilk sırada yer almaktadır. İşte ülkede gezilecek en güzel 5 yer;

1. El Yunque Ulusal Ormanı

El Yunque Ulusal Ormanı (El Yungue National Forest) gezmek için en azından bir gün ayrılması gereken mükemmel bir doğa harikası olmaktadır. Son derece etkileyici flora ve faunası ile görkemli şelaleleri, el değmemiş bitki örtüsünün yanı sıra büyüleyici manzaraları hayranlık uyandırmaktadır. Ülkenin en önemli turistik bölgesi olarak temiz havası ile içinizi rahatlatan orman içinde uzun doğa yürüyüşleri yapmak mümkün olacaktır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner