Online flört sitelerinde sadece kalbimizi değil paramızı da çalabiliyorlar.

Online flört dolandırıcılığı başlı başına bir iştir, kurbanlar dikkatle seçilir ve birbirinden farklı psikolojik kandırmacalar kullanılır. Her an sevgi ve hayranlık gözeterek sizi kandırmaya çalışırlar. Hatta yaşınız veya telefon numaranız bile bu manipülasyonun aracı haline dönüşebilir. Hikayeniz nasıl giderse gitsin her zaman tek bir yola çıkar. Bu yolda sizden para istemeleridir. Bu romantizmin dolandırılmak gibi bir korkunç bir sonucu olabilir.

Bu haberimiz ise bu tarz bir dolandırıcı tespit etmenize ve aşk hayatınızı dolandırıcılardan uzak tutmanıza yardımcı olacak. Kendinizi ve sevginizi korumak için bu 7 şeyi bilmeniz yeterli!

1. Yaşını kontrol edin

İlk kural bu dolandırıcılar genelde yaşı kendilerinden yüksek insanları hedef alır. Yaşlı bir eş arayan, orta yaşlı birini görmek nadir bir durum değildir. Bu yaş grubunun sadece zenginlik değil aynı zamanda dolandırıcılığa karşı daha savunmasız olduğuna inanılır. Sizden çok daha genç bir kişiden mesaj aldıysanız, en kötü senaryoda sizden para isteme ihtimaline hazırlıklı olun ve dikkat edin.

Hoşunuza gidebilir