Muz günümüzün belki de hem tok tutan hem de en hızlı atıştırmalık yöntemlerinden biridir.

Ve özellikle spor yapan kişilerin içerdiği magnezyum ve faydalı besin değerleri sayesinde tercih ettiği bir besindir. Ayrıca tadının da güzel olması bir çok kişinin bu besini sevmesini sağlamış ve hayatımızda sevilen bir meyve haline gelmiştir.

Muz her ne kadar çok sevilse ve bir çok açıdan faydaları olsa da maalesef çok çabuk tazeliğini kaybeden ve bozulabilen meyvedir.

1. Peki bunun nedeni ne olabilir?

Aslen bu durumun en büyük nedeni etilen adı verilen ve meyvelerin olgunlaşmasını, bazen de fazla hızlı olgunlaşmasını sağlayan bir etkendir. Bu etken maalesef önlem alınmaması durumunda muzunuzun çabuk bozulmasına ve tazeliğini kaybetmesine yol açacaktır.

Bununla birlikte taze ve severek aldığı muzu yemeye fırsat bulamadan sadece bozulduğunu görmek için satın almayı istemez. Muzlar çoğu insan için maalesef hızlı bozulan ve bu nedenle hızlı tüketilmesi gerekilen ürün kategorisindedir. Olgunlaştıklarında pişirilebilse de onları hareket halindeyken hızlı bir şekilde atıştırmak istemeniz gayet normal. Bu durumu da göz önünde bulundurarak muzlarınızı daha uzun süre taze tutmanızı sağlayacak işe yarayan bir çözüm bulduk!

Hoşunuza gidebilir