@hayatbilgileri

Kilo almak artık o kadar kolay ki ne yediğimizi bilmiyoruz. Kalori hesabı yapmak ise birçok insana zor ya da uğraşmak istemediği bir şeymiş gibi geliyor.

Size birbirinin alternatifi yiyeceklerden bahsedeceğiz. Bu alternatifleri tercih edersek en azından kalori konusunda çılgın bir patlama yaşamazsınız. Hem de daha sağlıklı beslenme konusunda bir şeyler yapmış olursunuz.

Gazlı Meşrubatlar Yerine > ÇAY

Meşrubatları bırakmak hiçte zor değil biraz irade gerekiyor. Bir şeyler içmeden duramıyorsanız çay için. Tabi ki yeşil çay içerseniz harika olur.

Doğal Değiller Meyve Suları Yerine > SU

@hayatbilgileri

Şu kadar doğal bu kadar gerçek meyve falan değil efendim içinde şeker var. Su için ondan daha iyisi yok!

O Cips Yenecek Diyorsanız Patates Cipsi Yerine > PATLAMIŞ MISIR

Ben zevklerimden vazgeçmem cips yiyeceğim film izlerken diyorsanız tamam ama bir şartımız var. Mısır patlatın, patates cipsi almayın yağlı, kalori deposu patates cipslerinden uzak durun. Mısır alın patlatın çok abartmadan yiyin.

Tuz Yerine > DENİZ TUZU

@hayatbilgileri

Tuz hiç kullanmasanız daha iyi aslında ancak bir tutam da olsa kullanacağım diyorsanız normal işlenmiş tuz yerine kimyasal içermeyen deniz tuzunu tercih edin.

Spor Yapanlar Bu Uyarı Size “Sporcu İçecekleri” Yerine > HİNDİSTAN CEVİZİ SUYU

Tırnak içerisinde dedik bu içecekler sandığınız kadar masum olamayabiliyor. Hindistan cevizi suyu öyle ki faydalı ki tam bir potasyum kaynağı.

Çikolatayı Bırakmam Diyenler Sütlü Yerine > BİTTER ÇİKOLATA

Neden mi cevabı çok basit içinde şeker farkı o kadar fazla ki nerdeyse yarısı kadar. Ayrıca bitter az şeker içerdiği gibi lifte içermektedir. Çikolata yiyin ama bitter yiyin.

Sossuz Olmaz Diyenler Mayonez Yerine > HARDAL

@hayatbilgileri

Mayonezi çok severim hardalın tadına alışmak zor diyenler. Mayonez kalori deposu bir yiyecek. Eğer iyi bir hardal alırsanız içinde şeker olmaz ve mayonez ile kalori bakımından kıyası mukayese bile edilmez.

Tercihler hayatınızı değiştirir. Adım adım başlayın ama başlayın!

Hoşunuza gidebilir