Bazı alışkanlıkların karın bölgesindeki yağlar üzerinde büyük etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin, sağlıklı beslenme ve stres yönetimi arasında yakın bir ilişki vardır.

Karın bölgesindeki fazla yağlar sadece estetik bir sıkıntı değildir – diyabet ve kalp hastalıkları gibi ciddi sorunlarla da ilişkili olabilir.

Bu Karışımı Kahvenize Katın ve Olacakları Görün!

Sağlıksız yaşam tarzı ve modern hayatın getirdiği alışkanlıklar sağlığımızı büyük riske sokuyor. Stres, fazla alkol tüketmek, sigara içmek, sağlıksız beslenmek ve yüksek miktarda şeker almak sağlığınızı içten içe yok eden kilo alımına ve karın bölgesinden fazla yağ oluşmasına sebep olur.

Şekerden uzak durmak

Kilo vermeye çalışıyorsanız baş düşmanınız şekerdir. Zayıflamak istiyorsanız kurabiyelerden, keklerden ve tatlılardan feragat etmeniz gerekir çünkü işlenmiş şeker sağlığınızı yok eder. 1 ay boyunca şekerden uzak durun, kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Stresi azaltın

Stres gerçekten sağlığa çok zararlıdır ve birçok ölümcül hastalığın nedenidir. Kilo almaya ve karın yağlanmasına da katkı sağlar, bu nedenle yoga veya meditasyonla stresi azaltmaya çalışın.

Derin nefes alın

Garip gelebilir ama derin nefesler almak çok iyi bir kilo verme yöntemidir. Derin derin nefes alıp vermek aynı zamanda stresi azaltır ve rahatlamanıza yardımcı olur.

Bu ipuçlarının yanı sıra sizinle paylaşmak istediğimiz kilo verme sürecini hızlandıracak doğal bir reçete var. Eğer kahve içmeyi seviyorsanız bu karışımı daha da çok seveceksiniz demektir – çok lezzetli bir kremalı kahve gibi düşünün hem de karındaki yağları anında yakıyor. Kahvenin ana maddesi olan kafein metabolizmayı hızlandırır, merkezi sinir sistemini uyarır ve yağ asitlerinin oksitlenmesini arttırır. Kahveye bazı malzemeler ekleyerek etkisini daha da arttırıp daha sağlıklı bir içecek elde edebiliriz.

Bu Karışımı Kahvenize Katın ve Olacakları Görün!

Gerekenler:

  • 1 çay kaşığı kakao
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • Yarım su bardağı bal
  • ¾ su bardağı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve ardından karışımı cam bir kavanoza alın. Kavanozu buzdolabında muhafaza edin. İstediğiniz zaman bu karışımdan 1-2 çay kaşığı kadar sıcak kahvenize ekleyin ve güzelce karıştırın. Hindistan cevizi yağı güçlü bir yağ yakıcıdır ve aynı tarçın gibi metabolizmayı hızlandırır. Tarçın da vücuttaki serbest radikallerle savaşan ve ciddi sağlık sorunlarını önleyen güçlü bir antioksidandır. Bal da vücudun ihtiyacı olan besinleri sağlar ve karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olur.

Birbirinden özel içeriklerimizi kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!