Vücudumuz her gün sağlığımıza düşman toksinlerle karşı karşıya kalıyor. Bunlar sağlığımız için oldukça tehlikeli ve ciddi hastalıklara yol açabilen zararlı maddeler.

Detoks yapmak toksinlerden kurtulmak için çok kolay ve etkili bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken aşağıda tarifini paylaştığımız salatalık içeceğini içmek ve sonuçlarını görmek.

Neden detoks yapmalısınız?

Detoks yapmak vücut için önemli bir işlemdir. Tüm gün güzellik ürünleri, deterjanlar, havadaki kirlilik ve benzeri bir çok yüzünden maruz kaldığınız toksinleri düşün. Bunların yanı sıra tükettiğiniz gıdalardaki yapay maddeler, koruyucular, tarım ilaçları ve genetiği değiştirilmiş ürünler de cabası.

Bütün bu faktörleri göz önüne alınca sağlığınız büyük tehlikede olabilir. Bu nedenle de vücudunuzu içeriden de temizleyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Salatalığın detoksa faydaları

Karaciğeri Temizleyen, Detoks Yapan Ve Toksinleri Atan Salatalık İçeceği

Salatalık kanserle savaşma yetisine sahip, kalp-damar hastalıklarının riskini azaltan ve organların düzgün çalışmasını sağlayan polifenoller açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri vardır. Vücuttaki serbest radikalleri azaltır ve toksinlerin atılmasını sağlayarak hastalıklara yakalanma riskini düşürür.

Salatalığının %96’sının su olduğunu söylemeyi de unutmayalım. Minerallerle dolu olan bu su da etkili bir şekilde detoks yapmaya ve toksinlerden arınmaya yardımcı olur.

Salatalık elektrolit kaynağıdır. Elektrolitler vücudun dengesini sağlamak için önemlidir, hücreleri sağlıklı tutar ve enerji seviyesini yükseltir.

Salatalık içeceğinizi evde kendiniz yapın!

Malzemeler:

500 ml arıtılmış su
1 salatalık, ince ince dilimlenmiş
10 nane yaprağı
340 gr taze çilek, ince ince dilimlenmiş

Hazırlanışı:

Bir sürahinin dibine salatalıkları, çilekleri ve nane yapraklarını koyun. Sonra arıtılmış suyu sürahiye dökmeye başlayın ve yavaşça suyu karıştırın. Karışımı 1 saat buzdolabında bekletin. Detoks yaparken her gün bu sudan içmenizi öneriyoruz.

Hoşunuza gidebilir