Karabiber yağının faydalarını biliyor musunuz? Öyle güçlü faydaları var ki eğer keşfetmediyseniz vakit kaybetmeyin.

Kristof Kolomb zamanında insanlar baharata takmış durumdaydı. Ona istek duyarlardı ve yeni baharatlar keşfetmek için dünyayı dolaşırlardı. Yine de kimse Kristof Kolomb kadar takıntılı olamazdı herhalde. Tarçın, zerdeçal ve zencefil gibi baharatların peşinden okyanusları aşmıştı. Ama özellikle aradığı bir tane vardı ki o da karabiberdi!

Şimdiler de sıradan bir baharat gibi görünse de, karabiber eskiden para yerine geçermiş. Karabiberin, ve özellikle karabiber yağının sağlık açısından bir çok fayda sağladığı görülünce insanların bu baharata bakış açısı iyice değişmiş.

1. Karabiber yağının faydaları

Laksatif, gaz çıkarıcı, antibakteriyel, balgam sökücü, antioksidan, anti-inflamatuar, idrar söktürücü, antiseptik, uyarıcı, spazm önleyici, yakıcı, terletici, ateş düşürücü ve daha buna benzer daha bir çok özelliği vardır.

Mideye iyi gelir

Midedeki hidroklorik asit salgısını arttırır bu da sindirime yardımcı olur. Sağlıklı bir sindirim sistemi kolik, kabızlık ve ishali önlemek için önemlidir. Ayrıca bağırsaklarda gaz oluşumunu engeller ve vücuttan toksinleri atmamıza yardımcı olan idrar yapmayı ve terlemeyi arttırır.

Ürik Asidi, Anksiyeteyi Ve Sigara İsteğini Azaltan Yağ
Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir