Son zamanlarda giderek önemi artan konular arasında; bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek ve iyi hissetmek arayışı vardır. Bu arayış her geçen gün daha da önemli bir hale geliyor.

Bu tarz konulara verilen önem, artmaya devam edecek gibi duruyor. Sağlıklı kalabilmek adına şifası bol olan ve faydaları da pek bilinmeyen yiyecekler daha popüler olmaya başlıyor. Dolayısıyla mucizevi etkilere sahip, gizli kalmış yiyecekleri daha çok tüketir olduk.

Kefir, zencefil, zerdeçal ve bir kaç malzemenin de dahil olduğu altın karışım da son dönemlerde bütün ilgileri üzerinde topluyor. Sağlık için oluşturulan altın karışımda kullanılan yiyeceklerin başında özellikle Hint mutfağında kullanılan, zerdeçal geliyor. Yapılan çalışmalara göre, zerdeçalın neredeyse yarar sağlamadığı hiçbir şey yok. Diğer bir besin olan kefir de değerli besinler arasındadır. Özellikle sindirim sistemi sorunu olanların yakından tanıdığı kefirin faydaları say say bitmez. Hazırsanız etkisini ilk tüketmeye başladığınız andan itibaren hissedeceğiniz altın karışımla sizi tanıştıralım.

Neden Altın Karışım

Dünya’da yaygın olarak karşılaşılan kanser hastalığının en az olduğu ülkenin Hindistan olduğunu biliyor muydunuz? Evet, Hindistan mutfak kültüründe yer alan bir besin var ki tam anlamıyla mucizevi etkiye sahip.

altın karışım tarif

Bu besin aslında sık duyulan fakat pek kullanılmayan zerdeçaldır. Zerdeçal kurkumin içeriyor. Bu yüzden anti kanser etki gösteriyor. Özellikle süt ürünleri ve sirke ile bir araya gelen zerdeçal, neredeyse bütün marifetini sergileyebiliyor. Altın karışımın olmazsa olmaz malzemesi zerdeçaldır. İçeriğine diğer malzemeleri de eklenen özel karışım altın sarısı renkte olduğu için bu adı alıyor.

Altın Karışım Malzemeler ve Hazırlanışı

İşte Altın karışım yapabilmeniz için ihtiyacınız olan malzemeler ve miktarları:

– 1 su bardağı ev yapımı kefir

– 1 yemek kaşığı toz zerdeçal

– 1 yemek kaşığı zeytinyağı

– 1 tatlı kaşığı zencefil

– 1 yemek kaşığı organik sirke

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 tatlı kaşığı tarçın

– 2-3 damla limon suyu

Malzemeleri karıştırın. İdeal kullanımı sabahlarıdır. Eğer malzemelerden birine bile alerjiniz varsa ya da size iyi gelmiyorsa önce doktora danışmayı ihmal etmeyin.

Öyle Faydaları Var Ki

  • Probiyotik sayısını arttırır.
  • Gastrit, ülsere iyi gelir.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Zinde hissedersiniz.
  • Kan şekerini dengeler.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kanser hücrelerini öldürür.
  • Doğal antibiyotiktir.
  • Karaciğerin yenilenmesinde yardımcı rol oynar.

Harika faydaları olan bu karışımı deneyebilirsiniz!

Hoşunuza gidebilir