Kahve filtreleri kahve yapmak için vardır, ama kahve dışında da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu süper emici küçük kağıtların ne gibi işlere yaradığına şaşıracaksınız.

Daha iyi lezzet için: Çorbalar, yemekler ve sosların içine koyacağınız ve ama yemeğe geçmesini istemediğiniz ot ve baharatları koyabilirsiniz.

Taze koku için: Kahve filtresinin içinde istediğiniz baharatı pişirin. Eviniz mis gibi kokacaktır, baharatlarınız yanmayacaktır.

Süzgeç olarak kullanın: Süzgece mi ihtiyacınız var? Kahve filtresini kullanabilirsiniz.

Toprak koruyucu: Saksıya dikeceğiniz çiceğin dibine kahve filtre koyarsanız, toprağı tutar, suyun ise dışarıya çıkmasını sağlar.

Güvenle paketleyin: Kırılacak eşyalarınızı paketlerden kahve filtresini kullanabilirsiniz. Böylece kırılmalarını ve çizilmelerini önleyebilirsiniz.

Arabanızı temizleyin: Kahve filtrelerini arabanızın içinin temizlenmesi için kullanabilirsiniz. Üzerine bir kaç damla zeytinyağı dökün. Arabanızın konsol ve deri kısımlarını silin. Arabanız tertemiz olur.

Kızartmalarda kullanın: Kahve filtreleri süper emici olduğundan, kızartmalarınızda da kullanabilirsiniz. kızarttığınız yiyecekleri, filtre içine koyun. Kızartmalarınızdaki fazla yağı süzecektir.

Buğlama yapın: Balık ve sebzelerin haşlanması ve ya buğlama yaparken, filtreyi kullanabilirsiniz. Balık ve sebzeleriniz dağılmıyor.

Bir fincan çay: Kendi çayınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kahve filtresinin içinde çay, portakal kabuğu, limon, nane gibi istediğiniz tüm malzemeleri koyun. Dileğiniz tat da çayınızı hazırlayın.

Cilalama kullanın: kahve filtresini deri ayakkabı ve mobilya cilalama için kullanabilirsiniz.

Yüzünüzdeki yağı çekin: Kahve filtreleri harika yağ emicisidir. Küçük kareler halinde filtreyi kesin. Gün içinde yüzünüzün yağlandığını hissettiğinizde, bu kağıtları yüzünüze yapıştırın. Yağı çekecektir.

Kanamayı durdurun; Jilet veya herhangi bir kesit olması halinde küçük bir filtreyi kanamanın üzerine yapıştırın. Kanamayı durduracaktır.

Yiyecekleri ayırın: Birkaç yiyeceği birbirinden etkilenmeden mikrodalgada ısıtmak istiyorsanız, kahve filtresini kullanabilirsiniz. Filtre içine koyacağınız yemekler birbirine karışmayacaktır.

Hava spreyi: Kahve filtresinin içine istediğiniz kokuyu koyun. Sonra evinizin herhangi bir yerine asın. Koku uzun süre etkili olacaktır.

Oje sökücü: Aseton bulamadığınız zaman ojelerinizi silmek için kahve filtresi kullanabilirsiniz. Filtre ellerinize aseton gibi zarar vermez.

Temizlik yapın: Kahve filtreleri çok dayanıklı olduğu için temizlikte kullanabilirsiniz.

Sevimli kaseler: Kahve filtrelerini minik kaseler olarak kullanabilirsiniz

Taze yeşillikler için: Satın aldığınız taze yeşillikleri yıkadıktan sonra kahve filtresine sarın. Sonra buzdolabına koyun. Yeşilliklerini uzun süre taze ve bozulmadan koruyacaktır.

Tavalarınızın çizilmemesi için: Üstüste koyacağınız tavalarınızın çizilmemesi için aralarına kahve filtresi koyabilirsiniz.

Gözlerine kompres yapın: Kahve filtresini gözlerine kompres veya gözlerinizdeki şişlik için kullanabilirsiniz. Soğuk su ile ıslatıp gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Yapay çiçekler yapın: Kahve filtresiyle yaratılığınızı ortaya çıkarın. Bu filtrelerle sahte çicekler yapabilirsiniz. Çok dekoratif görünecektir.

Hoşunuza gidebilir