Sağlık sorunlarından kurtulmak için sağlık kurumlarına başvurmak gerekiyor. Sağlık kurumları uzman hekimler tarafından bir dizi incelemeler yapıyor ve kişilere tedavi önerileri sunarak sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyor.

Hastaların çok büyük rahatsızlıkları bu çözümlerle sonlandırılmış olmasına rağmen, kişilerin sıkıntı ve sorunları tam olarak çözümlenemiyor. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan kişiler her hastalık için ilaçlar içiyor ve bu ilaçların yan etkileri diğer hastalıklarını tetikliyor. Bir rahatsızlığı düzeltsin diye hekim tarafından verilen bir ilaç diğer hastalığın oluşmasına sebep oluyor ve ortada bir kısır döngü oluşumu başlıyor. Hastalıkların tam olarak giderilmesi sağlanamadığı gibi, diğer rahatsızlıklarda kişide olumsuz düşüncelerin oluşumuna sebep oluyor.

Hastalıklara Doğal Yöntemlerle Müdahale Etmek

Son dönemlerde yapılan araştırmalar ve internet ortamında yer alan doktor açıklamalarına bakıldığında Dr. Mehmet Öz’ün görüşleri son derece dikkat çekici detaylar içeriyor. Özellikle bacak semptomları, böbrek, şeker ve eklem rahatsızlıklarına karşı doğal yollarla uygulanabilecek tedavi şekillerinden bahsediyor.

Mehmet Oz

Dr. Mehmet Öz’ün Hastalara Önerileri

Hastalıklara göre deneyim ve tecrübeleriyle dünyaca ünlü olan Dr. Mehmet Öz, huzursuz bacak sendromu, tansiyon, diyabet, böbrek ve kalp rahatsızlıkları için farklı ve özel çözüm önerilerinde bulunuyor. Dr. Öz, bazı hastalıkları bazı anların tetikleyici olduğundan yola çıkarak gece çoğalan hastalıklar için yapılması gereken doğal yöntemlerden bahsederek önerilerde bulunuyor.

Gece ortaya çıkan ağrıların büyük çoğunluğunu bacak ve kas ağrılarının oluşturduğunu bu ağrıların şiddetle yaşanması sorununun ise gün içindeki aktiviteler olma yüzdesinin 10 olduğunu belirten Dr. Öz, geri kalan yüzde 90’lık kısmın ise bir rahatsızlığa bağlı olacağını açıklıyor.

Photo By Pixabay from Pexel

Çarşafın Altına Sabun Koymak Doğru Bir Sistem Mi?

Dr. Mehmet Öz, hastalıkların tedavisi için öncelikle doktorların verdiği reçetelere uyum sağlamak gerektiğini ancak bu tedavilerle birlikte birtakım doğal yöntemlerinde uygulanabileceğini vurguluyor. Eklem, kas, bacak ve ayak ağrıları için uyumadan önce çarşafın altına sabun koymanın kaliteli bir yöntem olduğunu açıklıyor. Sabun içeriğinde bulunan sodyum klorürün cilt altına etki ederek, cildi sakinleştirdiği ve ağrılara da pozitif etkisinin bulunduğu konusunda önerilerde bulunuyor.

Lavanta Sabununun Ağrılara Etkisi

Lavanta sabunu hakkında bilgi veren Dr. Mehmet Öz, lavanta sabununda kas gevşetici ve antioksidanın daha yoğun oluşu sebebiyle çarşaf altına lavanta sabunu koymayı öneriyor. Sinir sistemine olumlu olarak etkileri bulunan sodyum klorür zengini sabun ile uyku esnasında oluşan ağrı ve sızılara son verilebiliyor. Çarşafın altına yatmadan önce konulacak olan bir kalıp sabun ile bu ağrıları gidermek mümkün olabiliyor.

Hoşunuza gidebilir