Eğer yeni şeyler denemeyi seviyorsanız işte bu icat tam size göre. Bildiğiniz deniz bisikletini 4’lü bir hamak adasına dönüştüren icat henüz Türk plajlarında yerini almamış olsa da yakın zamanda görürsek şaşırmayacağımız bir buluş olmuş. 

Deniz Bisikletini Başka Bir Boyuta Taşıyan İcat Her Tatil Köyüne Lazım!

Deniz üzerinde rahat etmek illa da pahalı bir zevk olamamalı öyle değil mi? Özellikle de üç tarafı denizlerle çevrili memleketimizde. Kısıtlı süre için gidilen tatil köyü bazlı tatillerde, plajın veya havuzun kalabalığından kurtulup denizin üzerinde keyif yapmak için bu yüzen ada birebir. 

Denizin üzerinde serin bir meltem eşliğinde hamak keyfinden daha güzel bir şey olabilir mi? 

Normal deniz bisikletlerinin rahatsız plastik oturma yerlerinde bel ve kalçalarınızın ağrımasına gerek kalmadan sessiz sedasız süzülmek için veya bir açık hava festivalinin dar alanlarından birinde ya da şehrin içinde bir parkta (tabi kaldıysa) arkadaş grubunuzla birlikte hamakları açıp kendi habitatınızı yaratmak için müthiş bir fırsat. Hatta deniz bisikletine bile ihtiyacınız yok. İki kanoyu birleştirin olsun bitsin (bkz. resim 1)

Deniz Bisikletini Başka Bir Boyuta Taşıyan İcat Her Tatil Köyüne Lazım!

The Hammocraft firması bu ürünü maalesef  şu anda sadece ABD’de ve kiralama üzerine pazarlıyor.  Ama eminiz ki bu fotoğrafı basıp OSTİM benzeri – size en yakın Organize Sanayii Bölgesine giderseniz bunu yapacak Türk ustaları çıkacaktır. 

Herkese şimdiden iyi tatiller. 

Hoşunuza gidebilir