Aloe vera bitkisi içerisinde bulunan özleri sayesinde pek çok rahatsızlığa fayda sağlayabildiği gibi cilt için kullanımı da oldukça olumlu etkilere olanak sağlar.

Bu yazıda da Aloe Vera bitkisinin özünden elde edilen şifalı bileşenlerin nelere iyi geldiğini bulabilirsiniz.

Selülitler ile Savaşır

Aloe Vera özü kadınların en büyük düşmanlarından biri olan selülitler ile savaşmada oldukça başarılıdır. Şayet spor ve masaj yöntemlerinin yanında Aloe Vera özünü de kullanırsanız selülitlerinizde gözle görülür bir azalmaya şahit olabilirsiniz.

Kabızlığı Önler

Eğer kronik kabızlık şikayetiniz varsa mutlaka Aloe Vera bitkisine başvurmanızda fayda vardır. Aloe Vera suyu içerek kabızlık sorununuza çözüm üretebilirsiniz. Fakat bu tedavi yöntemini belli aralıklarla uygulamanızda fayda vardır.

Ağız İçi İltihaplara İyi Gelir

Aloe Vera’nın bir diğer faydası da ağız içerisinde yer alan iltihapları kısa sürede iyileştirmesidir. Eğer ağzınızın içerisinde yer alan yaralara Aloe Vera özü sürerseniz bu yaraların kısa sürede geçtiğine tanık olursunuz.

Photo by Ray Piedra from Pexels

Kepeği Yok Eder

Kepek probleminizi Aleo Vera özü kullanarak yok etmeniz de oldukça mümkün. Aleo Vera’yı saç maskesi olarak kullanarak kepeklerinizi yok edebilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcı Olur

Bal, limon suyu ve Aloe Vera özünden yapmış olduğunuz karışımı her sabah kahvaltıdan önce içerseniz bu sizi gün boyu tok tutmaya yarayan bir yöntem olmuş olur. Aynı zamanda detoks etkisi sunan bu karışım ile daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Cilt Yaralarına İyi Gelir

Aloe Vera bitkisi yara iyileştirici özelliği ile bilinmektedir. Bu yüzden cildinizde meydana gelmiş irili ufaklı yaralara ya da yanıklara Aloe Vera ile tedavi uygulayabilirsiniz. Bu bitkinin kan dolaşımını arttırması sonucu yaralarınız ve yanıklarınız daha kısa sürede iyileşecektir.

Akne ve Sivilceleri İyileştirir

Tıpkı vücudunuzdaki yaralarda olduğu gibi akne ve sivilcelerinizin iyileşmesinde de Aloe Vera özünü çekinmeden kullanabilirsiniz.

Sakinleştirici Bir Etki Yaratır

Aloe Vera suyu içmek ya da özü ile masaj yaptırmak vücudunuzda rahatlamaya ve kaslarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır. Bu bitkinin anestetik bir özelliği de mevcuttur.

Bağırsaklara ve Mideye İyi Gelir

Eğer bağırsak şikayetiniz varsa ya da midenizde yanmalar meydana geliyorsa Aloe Vera suyu içerek bu acılarınıza son verebilirsiniz. Mideniz ve bağırsaklarınız ile dost olan bu bitki sayesinde kronik ağrılarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir