Poşet çayı hemen kullanıp çöpe atmayın. Poşet çay birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Bu haberimizde pratik ipuçlarının yanı sıra poşet çayı ile ilgili bilmediğiniz yeni özellikleri keşfedebilirsiniz.

Poşet Çayın Farklı Kullanım Alanlarını Biliyor musunuz?

Makarna Suyuna İlave Edebilirsiniz

Poşet çayı makarna yaparken kullanabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız, makarnayı haşlamadan önce suyuna poşet çay atabilirsiniz. Bugüne kadar hiç denemediyseniz hemen denemelisiniz.

Ağız Kokusunu Gidermede Yardımcı Olur

Çayınızı demledikten sonra poşet çayı bir süre bekletin. Ve ağzınızı çalkalamak için poşet çayın suyunu kullanın. Ağız kokusu günlük hayatta çok rahatsız edici bir durum ortaya çıkmaktadır. Poşet çay bu noktada imdada yetişebilir.

Ayakkabılarınızdaki Kötü Kokuları Giderir

Poşet çayı kuruduktan sonra ayakkabılarınızın içine yerleştirin. Bu hamle ayakkabıdaki kötü kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bitkilerinizin Toprağına Katın

Poşet çayınızın suyunu bitkilerinizin toprağına ilave edebilirsiniz. Bu durum bitkilerinizin büyümesinde destekleyici bir görev görmektedir.

Cilt Kızarıklıklarına İyi Gelir

Poşet çayı buzdolabına koyup soğumasını bekleyin. Sonrasında cildinizdeki kızarık olan bölgeye uygulayın.

Buzdolabındaki Kötü Kokuları Engeller

Buzdolabındaki kötü kokular için çoğu zaman karbonat tercih edilsede poşet çay kullanmakta iş görecektir. 4-5 adet poşet çayı buzdolabına koyarak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Bahsettiğimiz pratik ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Bugüne kadar hiç duymadığınız poşet çayın farklı kullanım alanlarındaki bu pratik bilgiler için geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

Hoşunuza gidebilir