Tam olarak üzerinize oturan bir kot pantolon bulmakla hazine bulmak neredeyse aynı ölçüde zordur.

Bazı pantolonların belleri otururken bacak kısmı sıkar bazılarında ise tam tersi olur. Ancak dar gelen bu pantolonlarınızı atmadan önce birkaç yöntem uygulayarak onların tam istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Kot esnetme yöntemlerinizi kullanarak yaklaşık olarak 2,5 cm kadar bir esnetme yapabilirsiniz.

1. Hafif Dar Olan Pantolonların Esnetilmesi

Eğer jean pantolonunuz vücudunuza oturuyor ancak bazı noktalarda biraz sizi sıkıyorsa o zaman bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Pantolonun bütün bölümlerini esnetmek için kullanabileceğiniz bu yöntem için öncelikle kot pantolonunuzu giymeli ve daha sonrasında bütün düğmelerini iliklemelisiniz.

Daha sonrasında bacaklarınızı omuz hizasında açın ve sanki sandalyeye oturacakmış gibi kalçanızı aşağı doğru indirin. Dizlerinizin ayak parmaklarınızın ucunu geçmemesine dikkat edin. Bir sonraki adımda ise tekrar düz pozisyona geçiş yapın. Bu squat hareketini 1 dakika boyunca yapın. İstediğiniz sonucu alacaksınız.

Pantolonunuzun daha fazla esnemesini istiyorsanız o zaman süreyi arttırabilirsiniz. Ancak bunun sonucunda bacaklarınız ağrıyabilir. Süre dolduktan sonra kot pantolonunuzun içerisinde rahat hissedip hissetmediğinizi kontrol edin. Eğer hala istediğiniz esnekliğe gelmediyse o zaman bir sonraki adımı uygulayarak daha fazla esnemesini sağlayabilirsiniz.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir