MacGyver ipuçları veya kendin yap püf noktalarına baktığımızda kağıt tutucu klipslerin en çok kullanılan malzeme olduğunu görürüz. Bu ofis araç gerecini kullanarak yapabileceğiniz 10 müthiş buluşu sizlerle paylaşmak istedik.

10. Akıllı telefon standı yapabilirsiniz.

Hemen herşey ile telefon standı yapabilseniz de iki klipsin arasına telefonu koymak kadar kolay bir yöntem yoktur. Böylece film izleyebilir, telefonunuzu tutmadan fotoğraf çekebilirsiniz.

9. Fotoğrafları koymak için resim çerçevesine gerek kalmaz.

8. Süngerleri kuru ve temiz tutabilirsiniz.

Lavabonun yanında duran süngerlerde zaman içerisinde ıslak kalmaktan dolayı küf oluşabilir, ancak bir klips ile tüm sorunu çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken fotoğraftaki gibi klipsi süngere yerleştirmek. Bu şekilde sünger kuruyacak ve daha uzun süre kullanılabilir olacaktır.

7. Notlarınızı daha afilli tutabilirsiniz.

Fotoğraftaki gibi afilli olacağını düşündüğünüz herhangi bir defter yada eşyaya kombin edebilir ve bu şekilde güzel bir görünüme sahip olan yapılacak listesine kavuşabilirsiniz.

6. Klavyenizi daha ergonomik yapabilirsiniz.

Herkes ofis klavyesinin biraz daha ergonomik olmasını ister. Bir çok klavyede, klavyeyi yükseltmek için ayaklık bulunur, ancak bu klipsler sayesinde kendinize bir klavye ayaklığı yapabilirsiniz.

5. Cips paketlerini kapatabilir, diş macununu sonuna kadar sıkabilirsiniz.

Klips en çok ne işe yarar? Tabii ki de bir şeyleri kapatmaya. Klipsler sayesinde hemen hemen her şeyi kapatabilir ve daha kolay kullanabilirsiniz. Örneğin cips yediniz ancak tamamını bitiremediniz mi? Çözüm klipsler. Diş macununu sıktınız ancak tüpün yarısı bitmiş olabilir ve o kadar zorlu katlama süreçlerinden sonra 10 saniyede yine eski haline gelmesi çok hoş olmayabilir. Bir klips yardımıyla tüpü kıvırdığınız yerden tutturarak çözüme ulaşabilirsiniz. Buna benzer birçok şekilde klipsleri kullanabilirsiniz.

 

4. Kısa ve düzgün sardığınızda bir kablo tutucu olabilir.

Bu klipsleri çok kalın olmayan kablolarınızı ve kulaklarınızı toparlamak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem daha düzenli olursunuz hem de kulaklığınızın nerede olduğunu bilirsiniz.

3. Buzdolabında içecek yeri oluşturabilirsiniz.

Eğer buzdolabınız küçükse veya yer yoksa, klips yardımıyla içeceklerinizi yatay olarak üst üste koyabilirsiniz. Bir klips ile düzenin bozulmasını önleyebilir ve yerden oldukça tasarruf edebilirsiniz.

2. Kabloları masanızın üstünde tutabilirsiniz.

Genelde laptop kullanıcılarının sıkça yaşadığı sorun laptopu taşımak için bazı usb, ethernet, hoparlör ve güç kablolarını çıkardığımızda anında yere düşmesidir. Bunun için çok pahalı yerleştirme istasyonları alabilir veya çok ucuz olan klipsleri kullanarak bu kabloların yere düşmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca çok temiz bir çözümdür.

1. Telefonu veya GPS’i arabada sabitleyebilirsiniz.

Neden pahalı bir alet alasınız ki? Bu klipsler tam olarak aynı işlevi görecek ve kolaylıkla telefonunuzu veya GPS’inizi arabanıza tutturabileceksiniz. Bu çözüm bulabileceğiniz en ucuz ve en temiz çözümdür. Ayrıca arabanızda klima veya havalandırma varsa, bu bölüme koyacağınız telefon veya GPS aşırı ısınmayacaktır.

 

Hoşunuza gidebilir