Kazaklarda ve ve giysilerde inatçı tüylenmeyi nasıl önleyeceğiniz ve çıkaracağınızla ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Hemen hemen her tür kumaşta, aşınma, yıpranma ve sürtünme, korkunç, kabarıklığa neden olabilir. Neyse ki, giysilerde tüylenmeyle başa çıkmanın birçok yolu var. Birkaç araç ve püf noktasıyla, bunların üstesinden geleceğiz ve kıyafetlerinizin kısa sürede yeni gibi görünmesini sağlayacağız.

Lifleri aşındıkça, gerildikçe ve dolaştıkça sonunda yırtılır veya yıpranır. Bu çekilen lifler, bir şey oluşturmak için giysi üzerindeki diğer ipliklerle karışır. Bu nedenle, koltuk altı gibi kumaşın birbirine sürtündüğü yüksek sürtünmeli noktalarda tüylenmeleri görmek daha yaygındır.

1. Giysilerde Tüylenmeyi Önlemenin 3 Yolu

Tabii ki, tüylenmeyi gerçekleşmeden önlemek, olaydan sonra onunla uğraşmaktan çok daha kolaydır. Şansımıza, tüm favori kıyafetlerinizde tüylenmeyi yavaşlatmanın ve önlemenin birçok farklı yolu var.

1- Çamaşır makinesi doğal olarak kıyafetleriniz arasında çok fazla sürtünmeye neden olur. Hafif bir döngüde bile kumaşlar düğmelere, fermuarlara ve birbirlerine sürtünür. Giysileri özellikle düğmeli olanları ters çevirin. Bu, sürtünmeyi ve nihai tüylenmeyi önlemeye yardımcı olur.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner