Cildimizin kendini en çok yenilediği ve özellikle yağ salgıladığı saatler gece uyuduğumuz saatlerdir. Ciltteki hücrelerin en aktif olduğu bu saatlerde düzgün çalışması ve özellikle yağ dengesinin sağlanması için gün içinde olduğu kadar yatmadan Önce yapılan cilt bakımının da önemi oldukça büyüktür.

Gece cilt bakımı tavsiyeleri öncesinde gün içinde; Sabahları cildi temizleyip cilt tipine uygun tonik ve nemlendirici krem uygulamadan dışarı çıkmayın. Özellikle makyajı mutlaka bu bakımın üzerine yapın.Bu size hücrelerin yıkama ile açılıp tonik ile içlerinin temizlenip nemlendirici krem ile tekrar hücrelerin sıkılaşıp nem dengesini korumasını sağlayacaktır.

Uyumadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Aşırı sıcak havalarda ten makyajı yapmaktan olabildiğince kaçının. Bu gözeneklerinizin sürekli tıkalı olmasına ve nem dengesinin bozulmasına neden olacaktır.  Daha sonra gün sonunda mutlaka makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin.
Tüm bunları yaptıktan sonra artık sıra gece cilt bakımı tavsiyeleri uygulamasına geçilebilir.

Makyajı İyi Temizleyin

Makyajınızı sadece ıslak mendille silerek değil mutlaka yüz yıkama jeli ve makyaj çıkarıcı ile birlikte yıkayın. Makyajdan yeterince arınmamış cilt asla bakımı kabul etmez. Makyajı iyi temizlediğiniz zaman gözenekleriniz daha açık olacak ve daha çok bakıma yanıt verecektir.

Sabun İçermeyen Yüz Yıkama Jeli

Makyajınızı temizledikten sonraki en önemli aşamalardan birisi doğru yüz yıkama jelidir. İçerisinde sabun ve paraben içermeyen ürünler ile gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzü yıkayın. Yıkadığınız suyun ılık olmasına özen gösterin.

Tonik Uygulama

Cildi temizledikten sonra gözeneklerin içini derinlemesine temizlemek uyurken cildin salgılayacağı nemi daha iyi kullanmaya olanak sağlayacaktır. Cilt tipinize uygun bir toniği pamuk ile cildinize nazikçe uygulayın ve 20 dakika bekleyin.

Nemlendirici Gece Kremi

Gece cilt bakımı tavsiyeleri içinde en önemli detaylardan birisi kullanacağınız nemlendirici kremin gece uygulanan bir ürün olmasıdır. Bu sayede gece salgılanan yağa daha hazır bir cilt ile daha pürüzsüz ve parlak bir tene sahip olabilirsiniz. Ancak tonik uygulamasından 20 dakika sonra nemlendirici kremi uygulamayı unutmayın. Çünkü tonikler ortalama 20 dakika içerisinde gözenekleri yağ ve kirden arındırmaktadır. Krem sürerken ise parmaklarınızı birbirine sürerek kremi hafif ısıtıp cildinize öyle uygulamayı deneyin.

Hoşunuza gidebilir