Cildiniz son derece hassastır. Zaman içerisinde dış etkenlerden ve strese bağlı olarak bazı hücrelerin gereğinden fazla çalışmasıyla ciltte koyulaşmalar ve renk değişimleri meydana gelebilir.

Bu durumda doğal yollarla cildinizin ten rengini açabilir ve beyazlatabilirsiniz. Ten rengi nasıl açılır sorusu sizi endişelendirmesin. Bu önerilerimize göz atın hazırlaması kolay ve pratik yöntemlerlerle ten renginizi açabilirsiniz!

Yüz Beyazlatma Yolları

Yoğurttan faydalanın

Yoğurt cildiniz için faydalanabileceğiniz önemli bir kaynaktır. Yoğurt melanin üretimini bastırır ve deri renginin açılmasına yardımcı olur. 

Nasıl Uygulanır?

> Yoğurttan biraz alın ve cildinize sürün. Bu durumda birkaç dakika bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın. 

> Yoğurt, yulaf ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı maske olarak kullanın. Cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin sonra durulayın. 

Limon Suyu Cilt için Faydalı

Cilt rengi nasıl açılır dediklerinde akla gelen süt, yoğurt ve limon suyundan faydanılan maskeleri anlatmaya devam ediyoruz. Uyarıyı en başında yapalım cildinize limon uyguladıktan güneşe çıkmamalısınız. Güneşe karşı hassas hale gelirsinz ve amacınızdan uzaklaşıp tam tersi etki bir şekilde cilt rengi değişikliğine sebep olur. Ayrıca cildinizde sivilce, yara vs. varsa bu yöntemi kullanmayınız. 

Nasıl Uygulanır?

> Cildiniz kuruysa, limon suyu, bal ve zeytinyağı ile maske yapabilirsiniz. Malzemeleri bir kapta karıştırın. Cildinize nazik bir şekilde uygulayın ve bir süre bekleyin sonrasında ılık suyla durulayın.

> Farklı bir yöntem daha limonu sıkmak yerine bölün ve yarısını limonu cildinize uygulayın masaj şeklinde. Bir süre bekleyin ve cildinizi durulayın.

Sütten Faydalanın

Süt deyince akla ilk gelen şey kalsiyumdur. Bu bakımdan cilt için çok faydalıdır. Neden ten rengi değişiminde kullanılır derseniz, nem oranını kontrol eder ve cilt kuruluğunun sebeb olduğu renk değişimlerini engeller. 

  • Küçük bir kaba kase olabilir kararında süt
  • İlif 

Sütün ılık olması tavsiye ediliyor. İlifi süte yedirin ve cildinize güzel bir şekilde uygulayın. Bu işlemi banyodan sonra uygulayın çünkü gözenekler açılmış olur.  Hafta iki kez kullanılması önerilir. 

Kaynakhttps://www.kadinzamani.com/ten-rengi-nasil-acilir/

Hoşunuza gidebilir