Makyaj gün geçtikçe kadınlar için vazgeçilmez bir iş olmaya başlıyor. Özel günler dışında günlük hayatta, öğrencilik veya iş hayatında da makyaj yapmaya başlayan kadınlar için en büyük çilelerden biri ise makyajın cilde zarar vermesi, özellikle temizlenirken sorun çıkarmasıdır. Her kadının göz makyajı temizleme yolları elbette vardır.

Fakat bilinmesi gereken ise, kullanılan ürünler veya temizleme şekliniz aslında size zarar veriyor olabilir. Bu yüzden göz makyajını temizlerken göz çevresine zarar vermeyen yöntemi sizinle paylaşacağız.

Göz Makyajı Temizleme Önerileri

  • Göz makyajı temizliğinize gözünüze ve kirpiklerinize zarar vermemek adına mutlaka içten dışa doğru silmeye başlayın.
  • Göz makyajınızı temizlerken bu sırada nemlendirmek göz sağlığınız için daha iyi olacaktır. Bu yüzden pamuk veya yumuşak makyaj pedine damlatacağınız birkaç damla zeytinyağı hem göz çevrenize masaj yapar ve rahatlatır hem de göz çevrenizin nemini artırır.
  • Evde kendi toniğini kendi hazırlayanlardansanız yarım litre sütün içine bir salatalığı rendeleyebilir onu kaynatabilirsiniz. Bu karışımı tonik şişesine doldurup göz makyajı temizleme yolları aradığınızda kullanabilirsiniz. Hem göz çevrenizi yeniler hem de makyajınızın gözünüzden kolayca sıyrılmasına yaracaktır.
  • Evlerde bulunan vazelin göz makyajı silmek için en iyi yöntemlerden biridir. Bir parça vazelini parça parça parmak uçlarınız ile göz çevresine sürün. Ardından ılık suya batırdığınız pamuk veya makyaj pedi ile masaj yaparak makyajınızı silin. Birçok tonik vb. ürünlerin çıkaramadığı rimelinizi silmek çok kolay olacaktır.
  • Pamuğa damlatılıp kullanılacak bebek yağı da göz çevrenizin kızarmasını ve acımasını önleyerek kolayca makyajınızı temizlemeye yardımcı olur.
  • Göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda kirpiklerinizi beslemek istiyorsanız da badem yağı bu konuda ilk sırada gelir. Pamuğa birkaç damla damlattıktan sonra kirpiklerinize ve göz çevresine masaj yoluyla sürdüğünüz badem yağı hem makyajınızı temizler hem de kirpiklerinizi besler.

Göz çevresi estetik işleminin en zor yapıldığı alanlardan biridir. Bu hassaslık makyaj ürünlerinin ve makyaj temizleme ürünlerinin kullanımı ile daha da artar. Çabuk kırışan, mor renk alan ve torba görünümü almaya başlayan göz çevresi için bakım yapılması ve sağlıklı görünmesi oldukça önemlidir.  Bu yüzden önerilen bu göz makyajı temizleme yolları sizin ve sağlığınız için oldukça önem taşır.

Hoşunuza gidebilir