Kozmetik alışverişi çok sevmeyenler bu pratik öneri hoşunuza gidecek! Mat olmayan bir ruju nasıl mat ruja çevirirsiniz ondan bahsedeceğiz. 

Konuya gelecek olursak, kozmetik trendlerine uymak için her zaman alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Evde zaten elinizin altında olan malzemeleri kullanarak da modayı takip edebilirsiniz. Bunlardan biri de “mat ruj“.

Evde Mat Ruj Nasıl Yapılır?

Evet kendi mat rujunuzu yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar ise;

Transparan pudra, dudağınıza uygun bir makyaj fırçası, peçete.

Ve tabi ki mat olmayan bir ruj.

Öncelikle rujunuzu her zaman sürdüğünüz gibi uygulayın. Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız dudaklarınızı ruju taşırmamak için çerçeveleyin. Rujunuzu sürdükten sonra, dudaklarınızın arasına peçete yerleştirerek dudaklarınızı hafifçe bastırın, rujun fazlasını alın. Ardından rujunuzun üzerine bir makyaj fırçası kullanarak transparan pudra sürün. Eğer transparan pudranız yoksa bunun yerine bebek pudrası da kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı tekrar birbirine bastırın ve pudrayı yayın.

Transparan pudra uygulamak, rujunuzdaki parlaklığı alacaktır. İşte mat ruj yapmak bu kadar basit. Evdeki herhangi bir rujunuzu bu şekilde uygulayarak mat ruja dönüştürebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir