Yıl boyunca hayatımızın önemli parçaları haline gelen klimalar ile birlikte artık her türlü mekan içerisinde son derece verimli bir soğutma gerçekleştirebiliyoruz. Özellikle de her mekan büyüklüğüne göre farklı kapasitelerde klima modellerinin bulunduğu günümüzde klimalar ile yaz aylarında serinleme ihtiyaçları için soğutucu fonksiyonu, kış aylarında ise ısınma ihtiyaçlarımız için ısıtma fonksiyonu ile kullanılabilmektedir. Ancak bu iki farklı fonksiyona sahip olan klimalarda özellikle yaz konumuna alındığında hava üflemesine rağmen soğutma gerçekleştirmemesi gibi bir durumla karşı karşıya kalabiliyoruz. Klimanın bu tip bir sorun yaşaması durumunda mutlaka klima kumandası üzerinde yer alan mod seçeneği tuşuyla “cool” yani soğuk konumunda olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer farklı bir konumda ise mutlaka soğuk konumuna alınmalıdır. Bu şekilde sorun kolayca çözülebilir ancak cool modunda olmasına rağmen klimadan soğutma alınamıyor ise Beyaz Eşya Klima ve Kombi Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde yapılacak bireysel müdahaleler çok daha ciddi ve kronik problemlere neden olabilmektedir.

Klimalardaki yaz modunda olmasına rağmen soğutma sağlanamıyor ise Klima Servisi personelleri tarafından klimanın filtreleri kontrol edilmektedir. Özellikle de uzun süreler boyunca klimanın periyodik bakımının yaptırılmaması durumunda filtrelerde tıkanıklık meydana gelebiliyor. Bu durumda soğutma fonksiyonunu yerine getirmesine engel oluşturmaktadır. Bu durumda uzman teknisyenler tarafından klima filtreleri kontrol edilerek, herhangi bir kirlenme ve buna bağlı tıkanıklık söz konusu ise temizleme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde klimalardaki soğutmama sorununun giderilerek, son derece verimli bir kullanımın gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Parça değişimi gerektirmeden sorunun çözüme kavuşturulabildiği bu klima arızasına ilişkin olarak 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Samsung Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Uzman teknisyenlerin yanıt verdiği çağrı merkezinde, mevcut yaşanan soruna ilişkin olarak kapsamlı bilgi alınır. Bu şekilde klimanın sorununun çözümünde gerekli olan teknik teçhizat ve orijinal yedek parçalar ile donatılmış olan servis araçlarının adrese yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde yerinde servis müdahaleleri ile klimanın en kısa süre içerisinde yaz modunda soğutma fonksiyonunu etkin biçimde gerçekleştirebilmesi sağlanabilmektedir.  Üstelik yapılan işlemlere yönelik olarak 1 yıllık da garanti desteği tüm tüketiciler için sağlanmaktadır.

Hoşunuza gidebilir