Bu  yazımızda sizlere erkek gümüş yüzük üzerine bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere  yüzük erkekler için vazgeçilmez bir takıdır. Evlilik yüzüğü dışında erkek gümüş yüzük son yıllarda artan bir trendle birlikte aksesuar olarak da rağbet görmektedir. Bu trendin artışında moda ve diziler gibi insanların kıyafet ve takılarına yön veren akımlar oldukça etkilidir. Yazımızın devamında sizlere öne çıkan modeller hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Erkek Gümüş Yüzük Modelleri

Erkek gümüş yüzük modellerinden bazıları aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Oniks taşlı
  • Akik taşlı
  • Kaplan gözü
  • Sedef
  • Firuze
  • Zümrüt
  • Zirkon taşlı erkek gümüş yüzük
  • Elif figürlü
  • Osmanlı tuğralı

Bunların dışında da elbette birçok erkek gümüş yüzük modeli bulunmaktadır. Gümüş yüzük endüstrisi ve el işçiliği Dünya’da o kadar yaygınlaştı ki böyle bir yazıda bütün modellere değinmemiz mümkün değil. Taşlı gümüş yüzüklerde genellikle 925 ayar gümüş kullanılmaktadır. Gümüş yüzüklerde kullanılan taşların şık bir aksesuar olma özelliğinin yanında her birinin ayrı ayrı birçok yararı olduğu düşünülmektedir. Gümüş, kullanılacak taş ve kişinin parmağı doğru seçimler yapıldığı takdirde tam bir uyum içinde olacaktır. Ayrıca paragrafın başında belirttiğimiz gibi kişiye özel olarak tasarlanan erkek gümüş yüzük modelleri de mevcuttur.

Kaplan gözü yüzük

Bir kaplanın gözlerine benzeyen kristal kuvars grubuna dahil olan hafif kahverengi kıvamda kaplan gözü taşı sevgililerin taşı ve ejderha gözü diye de anılmaktadır. Bu taşın sahte olup olmadığını anlamak için taşın içinin ve dışının benzer renkte olduğuna bakılır.

Bu taşın birçok faydası olduğu düşünülmekle beraber en çok bilinen faydaları arasında sindirim bozukluklarına, dalak ve pankreasa iyi gelmesi, cesaret artırması, depresyona karşı olumlu etki yapması gibi faydaları başta sayılabilir. Elbette bir yüzükle, bir taşla tüm bu sorunlara çözüm bulunabileceğini düşünmek yanlış olacaktır. Ancak dikkatli yaşadığımız müddetçe taşlar, ufak tamamlıyıcılar niteliğinde kabul edilebilir.

Gümüş neden kararır ?

Erkek gümüş yüzük belli bir zaman geçtikten sonra kararmaya başlar. Bu kararmanın başlıca nedeni kükürt elementidir.  Gümüşün kimyasallarla temas etmesi, açık hava ile sürekli temas, üzerine parfüm sıkılması, başka takılarla aynı yerde bulunması, rutubetli bir ortamda tutulması kararmanın etkileri arasındadır.

Erkeğe alınabilecek hediyelerin içinde önemli bir yer tutan yüzük her zevke uygun olarak babanıza, kardeşinize, eşinize, erkek arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine hediye edilebilir. Hiç kuşku yok ki erkek gümüş yüzük ömür boyu saklanabilecek özellikte olmasıyla kişiye alınabilecek en güzel hediyelerden biridir. Pekçok model için Santa Maria Jewels sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir