Beyaz eşya teknolojilerinde son yıllarda artan oranlarda kullanımı yaygınlaşan bulaşık makineleri, mutfaklarda ev hanımlarının en önemli yardımcıları konumuna yükselmiştir. Çok yağlı ve inatçı lekelere sahip olan bulaşıkların bile hiç uğraşı gerektirmeden yüzde yüz hijyenik hale getirilebilmesi sağlanıyor. Üstelik bunu yaparken hem zaman tasarrufu sağlanıyor hem de su tasarrufu sağlanıyor. Çünkü bulaşık makineleri çok düşük seviyeli su tüketimleri ile son derece ekonomik ve çevreci bir bulaşık yıkaması sağlıyor. Ancak temelinde teknik yapıya sahip olduğundan Arçelik teknolojisini içeriyor olsa da bulaşık makinesi arızalarıyla karşılaşılmasını kaçınılmaz kılıyor. Özellikle de bulaşık makinesi deterjan almadan yıkıyor sorunu için Feneryolu Bosch Servisi merkezi hizmetlerine son derece yoğun şekilde başvuru gerçekleştiriliyor.

Bulaşık makinesinde deterjan almadan yıkama yapılması hem istenen sonucun elde edilememesine hem de gereksiz su ve elektrik tüketiminin gerçekleştirilmesine neden olur. Üstelik bu tip sorunlar, hemen hemen tüm bulaşık makinesi modellerinde ancak yıkama sonucunda anlaşılabiliyor. Bu neden ile bulaşık makinesinde deterjan alamama sorunun çözümü için vakit kaybetmeden gerekli müdahalelerin yapılması gerekir. Tüketicilerin bu aşamada ilk yapacakları şey deterjan haznesinden deterjan alımının gerçekleşmesini engelleyecek şekilde bulaşık yerleşiminin yapılıp, yapılmadığını kontrol etmesi olacaktır. Eğer bulaşıklar hatalı yerleştirildiyse haznenin açılamamasına ve dolayısıyla da deterjanın alınamamasına neden olur. Ancak böyle bir durum söz konusu değil ise mekanik yani teknik bir arıza söz konusudur ki Sultanbeyli Bosch Servisi merkezinden profesyonel tekniker desteği alınması gerekir.

Bulaşık makinesi deterjan haznesiyle ilgili olarak yaylarının bozulması, elektrik taşıyan kablolarında arıza olması, deterjan haznesinin kırılması gibi mekanik sorunların dışında program aygıtında kafa karışıklığı olarak tabir edilebilecek dijital sorunlarda olasıdır. Bu tip olasılıklardan hangisinin bulaşık makinesinde deterjan almadan yıkama yapmaya neden olduğu ancak alanında uzman ve tecrübeli Çekmeköy Bosch Servisi merkezi teknikerleri tarafından tespit edilebilir. Hem uzmanlıkları hem de servis merkezinin tam donanımlı teknik teçhizat barındıran servis araçları sayesinde teknikerler, yerinde müdahaleler ile arızanın kaynağını belirler. Daha sonra tüketiciye bilgi aktararak, gelecek onay doğrultusunda parça onarımı ya da parça değişimi ile sorunun çözümünü kısa zaman dilimleri içerisinde sağlar.

Hoşunuza gidebilir