Büyükşehir Belediye Erzurumspor 10 kişi kalarak, Başakşehir karşısında 1-0’lık üstünlüğü koruyamayıp maç sonrasında 2-1 mağlup duruma düştü. Betbey Erzurumspor teknik direktör Yılmaz Vural, maçın ardından 4. hakemi hedef alarak şunları söyledi:

“Emrah’a gösterilen bir sarı kart var. Yanımda kardeşimiz küfür etti ve 4. hakem de orada duruyordu. ‘4. hakemsin yardım etsene’ dedim, ama 4. hakem ‘Kimse küfür etmedi’ dedi.

Oyuncumuza sarı kart çıkardı ve Fenerbahçe maçında oynayamaz duruma getirdi. Futbolcum Fırat’a sordum, ‘Bana bir şey demediler hocam’ diyor. Sitem etmek istemiyorum ama kimse babanızın oğlu değil. X ve y oynuyor sonuçta” dedikten sonra yorumlarına “Kazandıktan sonra nasıl neşeyle konuşuyorsak, şimdi de konuşmak lazım.

Futbolda bunların hepsi  var. Betbey giriş Rakip 10 kişi kalınca üstümüze çekme planlarımız suya düştü. Daha farklı bir oyun oynayınca onlar işler değişti. Çocuklara izin verdim yarın, kafalarını dağıtsınlar. Fenerbahçe maçına en iyi şekilde hazırlanacağız.” Diye devam etti.