Tatilcilere güzel bir haberimiz var! Yeni bir güneş kremi sürme yöntemi sizi sürekli yanınızdaki kişiye “Sırtıma yağ sürer misin?” demekten kurtaracak.

Long Island’da bulunan SnappyScreen girişimi püskürtme yöntemiyle tüm vücuda güneş kremi ile sürmeyi sağlayan bir kabin geliştirdi.

SnappyScreen Nasıl Çalışıyor?

Kremlenmek isteyenler kabine girip koruma faktörü seviyesini seçiyorlar (15 faktörden 40 faktöre kadar) ve kremin eşit şekilde dağılması için üzerinde durdukları platform dönüyor. 10 saniye içinde tüm vücut güneş kremiyle kaplanmış oluyor.

SnappyScreen’in platformu dönüyor

 

SnappyScreen, ablasının sürekli kendisinden krem sürmesini isteyen ve bundan çok sıkılan Cornell Üniversitesi’nden mezun 25 yaşındaki Kristen McClellan tarafından geliştiriliyor.

“Herkes bu durumdan şikayetçi” diyor McClellan. “Bu sadece güneş kremine ulaşmayı kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda güneş kremini en iyi şekilde sürmeyi de sağlıyor.”

SnappyScreen ekranından ölçüler seçiliyor

Kabini kullanmak isteyen kişi ekrandan boyunu ve istediği koruma faktörünü seçiyor, böylece her yeri eşit şekilde kremlenebiliyor. Şirket güneş kreminin koltuk altı gibi ulaşılması zor bölgelere bile ulaştığını iddia ediyor.

Kullanılan güneş kreminde alkol ve oksibenzon içermiyor. Oksibenzon çoğu güneş kreminde bulunan ve yan etkileri olan zararlı bir madde olarak biliniyor.

Bir çok kişi uğraşmak istemediği veya rahat süremediği için güneş kremi kullanmıyor. Böyle durumlarda SnappyScreen can kurtarıcı olabilir.

Şimdilik Amerika ve Karayipler’deki lüks otellerde 10 adet bulunan bu kabine ilgi giderek artıyor. Umarız en kısa zamanda biz de plajlarımızda görmeye ve kullanmaya başlarız.

 

Hoşunuza gidebilir