Pazarlama kavramı 1990’lı yılların işletmecilik anlayışındaki yırtıcı tutumlardan ötürü ülkemizde en yanlış anlaşılan kavramlar arasında bulunmaktadır. Pazarlama bir pazarlama aracı olan dış mekân LED ekran ve iç mekân LED ekran teknolojisini de ilgilendirmektedir.

Bir mal ya da hizmetin satışlarını artırmak amacıyla satış elemanları yetiştirme, pazarın durumunu saptama, tanıtma gibi etkinlikleri yürüten pazarlama alanında pazarın durumunu saptama ve tanıtma fonksiyonlarını yerine getiren dış ve iç mekân LED ekran teknolojileri pazarda önemli bir yer tutuyor.

İç ve Dış Mekân LED Ekran ile Pazar Taraması

Bu teknolojilerin pazarlamada ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu ilk paragraftaki anlatımından anlıyoruz. Peki, bu araçları kullanarak pazar taraması nasıl yapılır?

Pazar, pazar taraması ile geniş bir müşteri kitlesi ile çalışılarak ancak doğru olarak saptanabilir. Aksi takdirde çıkan veriler işletmeleri başarısızlığa sürükleyebilir. Dış mekân LED ekran teknolojilerinin yüksek erişim oranı ile içeriklerin daha büyük bir kitle ile buluşturulması sağlanabilir. Bu da demek oluyor ki dış mekân LED ekran teknolojileri kullanılarak yürütülecek olan pazar taraması faaliyetlerinde yüksek bir kitleye ulaşılarak daha doğru veriler eşliğinde daha doğru sonuçlara ulaşılabilir. Örneğin bir ürününüz hakkında potansiyel müşterilerinizin ve var olan müşterilerinizin tepkilerini ölçmek için çekilişler aracılığı ile müşterilerinizi ürününüzü ya da hizmetinizi deneyimlemeye davet ederek onları sosyal medya araçlarınıza yönlendirebilirsiniz. Böylece yüksek bir katılım oranı ile doğruluğu yüksek veriler elde edebilirsiniz.

Dış ve İç Mekân LED Ekran ile Müşteriye Tanıtma

Bir işletmenin belirli bir mal ya da hizmetini müşteriyle buluşturmadan önce yapacağı pazar analizlerine bir önceki paragrafta değinildi. Pazar analizini takip eden süreçte bu mal ya da hizmeti müşteriye tanıtma yer alacaktır. Dış ve iç mekân LED ekran teknolojileri pazar analizi fonksiyonunda olduğu gibi bu süreci de desteklemektedir.

Pazar analizi faaliyetlerinin ardından kitlelerden gelen olumlu sinyaller artık müşteriye mal ya da hizmeti tanıtmanın zamanının geldiğine işaret etmektedir. Şayet sinyaller olumsuz ise mal ya da hizmeti geliştirme aşamasına geri dönülecektir. Bu dış ve iç mekân LED ekran teknolojileri sizi uğrayacağınız kayıplardan koruyacaktır.

Tanıtım çalışmaları marka bilinci yaratma, mal ve hizmet teklifi gibi fonksiyonlardan oluşmakla birlikte LED ekran teknolojileri hepsine artı değer katar.

Ledekranistanbul.com markası da işletmenizde izleyeceğiniz tüm bu süreçlerde üstün teknolojisi ile size destek olacaktır. Dış ve iç mekân LED ekran teknolojileri ile ilgili ürün ve hizmetlerini sunan http://ledekranistanbul.com böylece işletme kültürünü de geliştiren bir işletmedir.

Hoşunuza gidebilir