Artık herkesin sosyal medya hesapları ve her gün oynadığı mobil oyunları var. Bunlar için internet bağlantısı ama daha önemlisi telefonunuzun şarjının olması gerekiyor. Eğer telefonunuzun şarj ömrünü uzun tutmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Telefonun şarjını bitiren en önemli faktörler erkan parlaklığı ve arka planda çalışan uygulamalardır. Bu yüzden şarjı idareli ve doğru şekilde kullanmalıyız. Özellikle arka planda çalışan uygulamaların doğru yönetimi ve erkan aydınlatmasının doğru ayarlanması çok önemlidir.

3 Adımda Şarj Derdine Son!

Sizler için telefonunuzu daha uzun süreli ve verimli kullanabileceğiniz öneriler sunuyoruz.

Aydınlatmayı mümkün olan en düşük ayara getirin veya otomatik yapın

Ekran aydınlatmasını mümkün oldukça düşük  ya da otomatik ayarda kullanmanız en iyi seçenektir. Uzun süre yüksek aydınlıkta kalması şarjının çok daha hızlı bitmesine neden olacaktır. Bununla birlikte telefonu özellikle gündüz dışarıda sık kullanıyorsanız otomatik ayar en iyi seçenektir. Bu sayede akıllı telefon erkan aydınlatmasını dışarıdaki ışıkla orantılı olarak yükseltecek veya azaltacaktır.

Gereksiz uygulamaları yüklemeyin, eğer varsa silin

Telefonunuzda, bir heves indirip, zaman içerisinde bir daha hiç kullanmadığınız uygulamalar mutlaka vardır. Bir gün telefonunuzu alın ve gereksiz olan, kullanmadığınız tüm uygulamaları silin. Bu sayede telefonunuz hızlanacak ve arka planda çalışacak uygulama sayısı azaltacaktır. Bu da otomatik olarak telefonunun şarjını daha az yiyecektir.

En azından ayda bir kere Cleanmaster yükleyip telefonunuzun derin temizliğini yapın

Cleanmaster işinize çok yarayabilecek bir uygulamadır. Akıllı telefonunuzda gereksiz dosya ve klasörleri tespit eder, bunları kaldırarak telefon belleğinizde yer açar ve telefonunuzu rahatlatır. Bu sayede telefonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz. Cleanmaster uzun vadede telefonu yorabileceğinden haftalık veya aylık yükleyip silip tekrar yükleyerek telefonunuzdan tam randıman alabilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir