Tüm sürücüler için Huangjuewan üst geçidi adeta bir cehennem, 8 farklı yöne giden birbirine karışmış 20 şerit ve rampadan oluşuyor. Ama bir sürücünün kaos gördüğü yerde Getty fotoğrafçısı Fred Dufour güzellik hatta düzen görüyor.

“Çok etkileyici, tüm katmanlar üst üste yığılmış” diyor fotoğrafçı. “Tepeden görünüşü de çok etkileyici”.

Huangjuewan üst geçiti, geçtiğimiz ay Çin’in güneydoğusunda bulunan Chongqing şehrinin eteklerinde açıldı. Kavşağın en yüksek 5 yeri, yerden 12 kat yukarıda bulunuyor, ve 20 şerit arabaları her yöne doğru götürüyor. En iyi görüntüyü alabilmek için yol kenarındaki bir tepenin üzerindeki binanın çatı katına çıkmak gerekiyor.

En Acar Şöför Bile Bu Kavşakta Yolunu Şaşırır

8 yılda tamamlanabilen bu büyük proje ya da labirentte de diyebiliriz, şehri, havaalanını ve otobanı birbirine bağlıyor. Chongqing’de yaşayan 8 milyon kişi için trafiği daha iyi hale getireceği düşünülüyor.

Fotoğrafçı Dufour kavşakta yolunu bulmakta zorlanmadığını söylüyor ama bir çok kişi sosyal medyada kavşakla ilgili kafa karışıklığını ve hüsranını dile getirmiş. Bağlantı yolunu kaçıran veya yanlış yola sapan sürücülerin endişe etmesine gerek yok. People’s Daily Online sitesine açıklama yapan bir yetkili, 800 metrede bir sürücülerin doğru yola sapabilmeleri için göbekler olduğunu belirtmiş. Hız limitini aşmayın ve aşağı bakmayın yeter.

Hoşunuza gidebilir