Zamanın sizin ne anlam ifade ettiği önemli ama geçmişe çok fazla takılırsanız ilerleyemezsiniz. Geleceğinize konsantre
olmanız gerekirken geçmişin sizi geride bırakmasına izin vermeyin.

Geçmişe Saygı Duy Ama İlerle!

Her ne yapacaksanız yaratıcılığınızı kısıtlamayın. Geçmiş bu konuda size pek yardımcı olmayacaktır. Sizi iyi yapacak vemotive edecek ne varsa işe koyulun. Zamanla neler olabileceğine siz bile şaşıracaksınız.

Hatalarla Yaşamayı Öğrenin

Başarılı insanların dikkat edin en çok bahsettikleri şeylerin başında hataları gelir. Başarısızlık olmadan başarı olmazbunun farkında olmak sizi başarıya taşır. Elbetteki işler kötüyken böyle hissetmek kolay değil ama çarkı tersine çevirmek istiyorsanız harekete geçmeli ve hatalarınızla yaşamayı öğrenmelisiniz.

Bakış Açısı Herşeydir

Perspektif önemli, her ne yapmayı hedefliyorsanız önce hayal etmelisiniz. Adımlarınız daha varmadan sonrasını hesap etmeli ve hayal gücünüzle önce tüm detayları fark etmelisiniz. Doğru şeye odaklanmalısınız ancak hayatınızın da tüm alanlarını kapladığını düşünmemelisiniz. Bazı şeyleri kaçırmak size acı verebilir.

Sonuç olarak adımlarınız önemli ama bu adımların ne yönde ilerlediği daha önemli. Geçmişe takılıp bugünü yaşamak mı yoksa geleceğe odaklanıp bugünde inşasına başlamak mı? Bir karar verip sonrasında ilerlemek tüm mesele aslında bu. Hatalarınızla, pişmanlıklarınızla yaşabilmenin yükünün kaldırdıkça yükün hafiflediğini göreceksiniz. Bir süre sonra onlar sizin bir yük değil hayat dersi olarak en büyük kozlarınız olacak.

Doğru zamanda doğru şeye odaklanmak önemli. İnsanlar hep şunu böyle yapsaydım, bunu böyle yapsaydım diye yakınıp duruyor. Peki neden öyle yapmadın dediğinde ise başlıyorlar savunmaya geçip sıralamaya bunun pek yararı yok. Hala bugün ile yakınıyorsa birileri bu zamanında yeterince cesur davranmadıkları için!

İlerle ve Harekete Geç

Bir girişimciyi en çok başarısızlık besler. Kolay elde edilen bir başarı hikayesi bulamazsınız. Kafanızı kaldırdığınızda onların hikayesini kendinizden çok farklı sanıp daha enbaşında kendinizi başarısızlığa hapsetmeye çalışıyorsanız işe kendinizden başlayın.

Hoşunuza gidebilir