Pişmiş havucun tadını seviyor veya bebeğinizin için hızlı bir öğün hazırlamak istiyorsanız ancak ocakta pişirmek için yeterli zamanınız yoksa o zaman havuçlarınızı mikrodalga fırınında pişirebilirsiniz.

Üstelik sadece haşlama olarak değil farklı lezzetler de ekleyerek bu işlemi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Mikrodalgada çiğ havucu hazırlamanın bazı püf noktaları var.

1. Buğulama Yapmak İçin

Eğer havuçlarınızı sadece haşlayarak tüketmek istiyorsanız o zaman bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için eğer normal havuç kullanacaksanız öncelikle kabuklarını sebze soyacağı ile saymanız ve orta kalınlıktaki parçalara ayırmanız ve ardında da yıkamanız gerekmektedir. Eğer havuç tercihinizi bebek havuçlardan yana kullanacaksanız o zaman yıkamak ve 2-3 parçaya ayırmanız yeterli olacaktır.

Daha sonrasında mikrodalgada pişirme yapmaya uygun bir kabın içerisine havuçlarınızı ve bir miktar suyu ekleyin. Havuçlara bol yer kalması için büyük boy bir kap tercih etmelisiniz. Daha sonrasında suyu kabın içine hapsetmek için bir kapak kullanmanız gerekmektedir. Çiçeklerin Dibine Neden Tarçın Dökülür?

Mikrodalganızı tam güçte ve üç buçuk dakika çalıştırmanız havuçlarınızın pişmesi için yeterli olacaktır. Daha sonrasında kaseyi fırın eldiveni kullanarak çıkarmanız ve kapağını açarken dikkatli olmanız olası yanmaların önüne geçecektir.

Havuçları karıştırın ve kapağını kapatarak tekrar aynı güçte 2 dakika daha karıştırın ve süre sonunda çıkararak kontrol edin. Eğer dişe gelecek bir sertlikte ise o zaman pişirme işlemini sonlandırabilirsiniz. Eğer hala bundan daha sertse 1 dakika daha pişirme işlemini devam ettirebilirsiniz.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir