Hızlı ve hazır gıdalarda fazlaca bulunan bu yağ sağlığınızı kötü yönde etkiliyor.

Ev yapımı olmayan her şeyde az veya çok miktarda bulunan bu zararlı yağ türü, kilo vermenizdeki en büyük engellerden biri.

Pastalar

Her ne kadar yemesi çok güzel olsa da aslında sağlımız için çok zararlı. Sadece tek bir dilim yiyoruz demeyin, o tek bir dilim bile aşırı oranda trans yağ içeriyor.

Kurabiyeler

Kurabiyelerin ağzımızda parçalanmasını severiz. İşte tam da bu noktada trans yağ maruz kalıyoruz. Hem raf ömrünü uzatmak hem de taze etkisi yaratmak için bolca trans yağ kullanılıyor.

Margarin

Birden fazla hayvansal ve bitkisel yağın birleşmesi ile oluşan margarinler trans yağ depolarıdır. Sağlık açısından tüketilmemesi gereken yağlardandır.

Patlamış Mısır

Patlamış mısır büyük bir lif kaynağıdır. Ancak pişirilme şekli onu sağlıklı ya da sağlıksız kılar. Mikrodalgada patlatılan ya da sinemada satılan patlamış mısırlar fazlasıyla trans yağ içermektedir.

Hazır Sandviçler

Paketlenmiş gıdaların en masumu gibi dursa da aslında değil. Sabah kahvaltısı olarak sandviç tercih ettiyseniz fazlasıyla trans yağ tükettiniz.

Krema Dolgulu Çikolatalar

Bu küçük tatlı atıştırmalıklar hem size kilo aldıracak hem de trans yağ tüketmenizi neden olacak.

Kızartma

Görüntüleriyle ve kokularıyla sizi kendilerine çekseler de bu yiyeceklerden uzak durun. kızartılan her yiyecek trans yağı deposu haline gelir.

Hoşunuza gidebilir