Buzdolabınızın içerisindeki yiyecekler ne kadar sağlıklı olursa tükettiğiniz yiyecekler de bir o kadar fayda sağlar.

Bu sebeple aşağıdaki besleyici aperatifleri sürekli buzdolabınızda bulundurmanız sağlığınız için oldukça yararlı olacaktır.

Yoğurt

Yoğurt yüksek oranda kalsiyum ve protein içeren çok yönlü bir yiyecektir. Fırınlanmış patates, biber vb. üzerine krema yerine ekşi yoğurt ilave edilebilir. Yoğurdu tercih ederken şekersiz olmasına özen gösterin, yoğurdun meyve aromalı çeşitleri aşırı şekerli olabilir. Eğer sade yoğurt yerine meyveli tercih etmek istiyorsanız sade yoğurdun üzerine en sevdiğiniz meyvelerden ekleyebilirsiniz.

Haşlanmış yumurta

Bir adet yumurta 80 kalori içerir, oldukça doyurucu bir proteindir. Yumurtanın içerisindeki antioksidanlar göz sağlığınız için faydalıdır ve birçok sağlıklı besin takviyesi sunmaktadır. Yumurta gibi protein bakımından zengin, iyi karbonhidrat içeren gıdalar genellikle sindirim sorunlarına yol açmaz. Bu sebeple yumurta, her zaman buzdolabınızda bulundurmanız gereken sağlıklı bir yiyecektir.

Fıstık Ezmesi

Tekli doymamış yağlar ve folik asit açısından oldukça zengin olan fıstık ezmesi, muz, kereviz ya da lif açısından zengin krakerle birlikte tercih edilebilen lezzetli bir yiyecektir.

Yeşil salata

Tüm sebzeler sizin için faydalıdır. Sebzeler genellikle vitamin, bitkisel besin, antioksidan ve lif bakımından oldukça yüksek, yağ ve kalori bakımından ise oldukça düşüktür. Konu incelme ve zayıflamaya geldiğinde ise, yeşil yapraklı sebzeler (lahana, pazı, ıspanak), biber, patlıcan ve anti-inflamatuar ve magnezyum bakımından zengin diğer minerallerin tercih edilmesi doğru seçim olacaktır.

Hoşunuza gidebilir